13 Nisan 2015 Pazartesi

Pastel ProFashion 5'li Far Paletleri {9 - 16}

 Herkese tekrardan merhaba
 Bugün sizlere son zamanlarda ProFashion serisi ile atağa geçmiş Pastel markasının 5'li far paletlerinden bahsedeceğim. ProFashion serisine ait diğer ürünleri de şuradaki yazıda okuyabilirsiniz.

 Pastel ProFashion 5'li far paletleri, parlak siyah bir ambalaja sahip. Kapağı kapalıyken dışarıdan renkleri görebilmemiz için şeffaf bir camı ve ambalaj içerisinde bir aynası bulunuyor.

 Ayrıca her palette çift taraflı bu aplikatör bulunuyor. Özellikle sol taraftaki kıl fırça alt kirpik dibinde buğulu efekt, göz pınarında ise aydınlık görünüm yaratmak için gayet uygun.

 Paletlerin 9 farklı renk seçeneği bulunuyor.

16 Numaralı Far Paleti: Bu palet Kübra'nın etkinliğine Pastel'in göndermiş olduğu paket içerisinden çıkmıştı
Işıltılı beyaz, ışıltılı şeftali, mor, mürdüm ve zeytin yeşili tonlarını barındıran bir palet. Birbirleri ile uyumlu olduklarını düşünmesem de sevdiğim, tek tek kullandığım renkler bulunuyor içerisinde. Özellikle mor ve mürdüm aralarında en sevdiklerim oldu.
Renk verme, pigmentasyon, renkten renge göre değişiyor. İlk iki açık renk, renk verme konusunda paletteki en başarısız renkler. Sağdaki üçlü ise rengini gayet iyi veriyor. Sadece diğerlerine göre biraz daha kremsi yapıda olan mürdüm tonundaki farda tozutma problemi var.
Sağdaki 3 renk için bu palete bir şans verebilirsiniz

******

9 Numaralı Far Paleti: 16 numaralı paleti beğenince Sevgililer Günü indiriminden bir de 9 numaralı bu paleti aldım Tam benim renklerimden oluşmuş bir palet ♥
Işıltılı şampanya, altın-hardal, sedefli şampanya, yeşil-gri-kahve karışımı ve kızıl-kahve karışımı renklerden oluşuyor. Birbiriyle uyumlu renkler, birlikte güzel göz makyajları ortaya çıkıyor.
1. ve 3. renkler birbirlerine çok benziyor, sadece aralarında ışıltı ve pigmentasyon farklılıkları var; 3. renk daha başarılı.
Renk verme konusunda diğer palete göre bu palet daha başarılı. Sadece paletteki ilk rengin pigmentasyonu diğerlerine göre biraz daha düşük. En sondaki kızıl-kahve renk ise biraz tozutma yapabiliyor.
Benim paletteki favorilerim ise en sağdaki ikili

Her iki paletteki farların kalıcılıkları güzel, 3-4 saat gayet iyi idare ediyor. Eğer göz makyajınız daha fazla süre duracaksa altına bir far bazı sürmenizde fayda var.

Paletler hakkında daha fazla bilgiye ve renk çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Paletlerin fiyatları indirimsiz 23.50 tl ve paletler 5 x 2.2 g.

2 yorum:

 1. Kızıl-kahve tonundaki far güzelmiş, tozutma derdi burada da devam desene..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızıl kahve çok güzel evet :))
   Tozutma bazı renklerde var malesef :(

   Sil