15 Nisan 2015 Çarşamba

Oriflame Set Part 2 - Tırnak, Vücut Ve Dudak Bakım Ürünleri

Oriflame setin içerisinden çıkan ürünleri tanıtmaya devam Part 1 yazısındaki ürünler hakkındaki yorumlarıma buradan ulaşabilirsiniz.
Bugün ise markaya ait bazı bakım ürünlerinden bahsedeceğim.

The ONE Nail Brightener: Tırnak beyazlatıcı olarak geçiyor ama bence klasik parlatıcı ojelerden. Direk tırnak yüzeyine ya da ojeleri daha parlak göstermek için uygulanan, parlaklığı gayet güzel bir ürün. Kalın fırçalı, kuruma hızı orta derecede. Ojenin kalıcılığını artırmada başarılı, ojenin normalden bir gün daha fazla gitmesini sağlıyor.

Fiyatı 17.50 tl ve ürün 8 ml.

The ONE Nail Food: Tırnağa ve tırnak etlerine bakım yapan bir bakım yağı bu. Benim son zamanlarda favorim, elimden düşürmüyorum. Tam da tırnaklarımın güçsüzleştiği, iyice yumuşadığı dönemde bana ulaştı. Geldiği zaman birkaç hafta hiç oje sürmeden, sadece bu yağı uyguladım. Klasik yağ formunda bir ürün, uygulama sonrası dikkat edilmezse dokunulan yerde yağ izleri bırakıyor. Kalın fırçalı, fırçası ile rahat uygulama yapılıyor. Ben bu ürünü yatmadan 5-10 dk önce tüm tırnaklarıma ve tırnak etlerime aynen oje sürer gibi sürüp, masaj yaparak kullandım. Bir hafta-10 günde tırnaklarımı normal sertliğine döndürüp, kendine getirdi diyebilirim. Ayrıca tırnak etlerim de eskisi gibi kuru ve beyaz beyaz görünmüyor, tırnak kenarlarını da güzel nemlendiriyor. Şimdilerde neredeyse şişenin yarısına geldim, bitince yenisini alacağım mutlaka

Fiyatı 17.50 tl ve ürün 8 ml.

Milk & Honey Gold Body Cream: Losyon-krem arasındaki kıvama sahip, süt-bal kokusu ile alakası olmayan bir vücut kremi Çok hoş çiçeksi bir kokuya sahip. Nemlendirme özelliği orta derecede, çok kuru ciltlere yeterli geleceğini sanmıyorum. Vücutta yayması ve vücuda yedirmesi rahat bir ürün, vücut tarafından da 3-5 dakikada emiliyor. Ciltte yapış yapış bir his bırakmıyor. Sonuçta yumuşak bir ten ve hoş bir koku bırakıyor. Daha çok ilkbahar-yaz aylarında kullanılabilecek bir yapısı ve kokusu var. Kokusu benim vücudumda değişime uğramadı, kabında nasıl kokuyorsa cildimde de aynı şekilde koku bırakıyor. Koku kalıcılığı ortalama 2 saat kadar, yani pek kalıcı değil. Genel olarak sevdiğim bir ürün oldu, hafif ama nemlendiren türden.

Fiyatı 25.90 tl ve ürün 250 ml.

Tender Care Almond Protecting Lip Balm: Ambalajı nedeniyle diğer balmlarımın arasında elimin pek gittiği bir ürün değil. Yumurta şeklindeki ambalajı içerisindeki balmı parmakla almak gayet zor. Plastik/tahta minik çay kaşıkları ile alıp parmakla o şekilde sürmek veya ruj fırçası kullanarak uygulamak gerekiyor. Pratik bir ürün değil yani. Nemlendirmesi de benim dudaklarıma yeterli gelmedi. Yapış yapış olmayan, hafif yapılı bir ürün. Dudağa geçici süre nem sağlıyor. Vanilyamsı hoş bir kokusu ve tadı var.
İnternette bu ürünü tırnakları için manikür öncesi de kullananlar olduğunu öğrendim. Birkaç kez de o şekilde denedim Ve bu konuda daha başarılı bence de. Tırnak çevresini vıcık vıcık yağlandırmadan, güzelce nemlendirip yumuşatıyor ve maniküre hazırlıyor. Ben de bu şekilde kullanıp bitirmeyi düşünüyorum

Fiyatı 14.90 tl ve ürün 15 ml.

*Ürün gönderimi için Oriflame'e teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder