19 Nisan 2015 Pazar

Bourjois Cream Blush {#01 - Nude Velvet}

 Bourjois markasının daha önce şurada tanıttığım, sevmediğimden bahsettiğim allığından sonra markanın allıklarına karşı mesafeliydim. Fakat Cream Blush serisi krem allıkları çıktığından ve yabancı Bloggerlar tarafından çok beğenildiğini okuduğumdan beri bu allıkları çok merak ediyordum. Bourjois markası ülkemizden kalktıktan sonra da merakım kursağımda kalmıştı  Birkaç kere Asos sitesinden alsam mı diye düşündüm ama kozmetik yasağı nedeniyle ona da cesaret edemedim. Geçtiğimiz haftalarda Onur'um Belçika'dan gelirken kendisinden istediğim bu allığı bana hediye olarak gönderdi ♥♥♥ Beni nasıl sevindirdi anlatamam, tekrar teşekkür ederim
 Allık elime ulaşır ulaşmaz ertesi günü kullanmaya başladım.


 Seride 4 renk seçeneği bulunuyor, 01 numara serideki en açık renk. 
 Ürün avuç içi kadar minik ve allığın tonundaki bir ambalajın içinde bulunuyor. İçerisinde de küçük bir aynası var. Bourjois'nın diğer ambalajları gibi bunda da mıknatıslı açılıp kapanma mekanizması mevcut. Ambalaj minik olduğu için açması pek de kolay olmuyor açıkçası.
 Diğer krem allıklarımda olduğu gibi, bu ürünü uygularken de stippling fırçaları tercih ediyorum ben. Real Techniques'in Stippling fırçası ise bu tarz minik boyutlu allıklar için biçilmiş kaftan.


 Nude Velvet, renk olarak açık şeftali tonu diyebilirim. İsminde yazdığı gibi "nude" yani tende yok gibi doğal duran, insanı palyaçoya döndürmeyecek bir tonu var.
 Mat bir allık, içerisinde ışıltı, sim vs. bulunmuyor.
 Yumuşacık bir dokuya ve gayet iyi pigmentasyona sahip.
 Parmaklarla uygulaması ve dağıtması rahat. 
 Ambalajının arkasında yazan "cream to powder" ibaresi ise çok doğru. Uygularken ürünün krem formdan pudraya dönüştüğünü hissedebiliyorsunuz. Bu nedenle de ciltte yapış yapış, ağır bir his bırakmıyor. Yağlı ciltlerin de rahatça kullanabileceği bir krem allık olmuş bence.
 Kalıcılığını da yüksek buldum. Gün sonunda ilk sürüldüğü şekilde kalmasa da açık tonlu olmasına rağmen rengini hala belli ediyor, oldukça iyi dayanıyor bence.

 Nude Velvet'in bendeki duruşu ise böyle;

 Pigmentli bir ürün olmasına rağmen açık tonda bir allık olduğu için benden 2-3 ton daha koyu bir ten rengine sahipseniz rengini belli etmesi için parmaklarınızla 2-3 kat uygulamanız gerekebilir.

  Sahip olmasam da, mağazalarda denediğim kadarıyla Chanel allıkların yapılarına benzer buldum ben bu seriyi. Chanel krem allıklarla yarışırlar bence 

 Eğer deneme şansınız var mutlaka bu seriye bi bakın derim.

 Ürün 2.5 g.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder