21 Mart 2015 Cumartesi

Oriflame Set Part 1 - The ONE Eyes Wide Open Maskara Ve Eyeliner Stylo

 Geçen hafta Oriflame'den yeni çıkan maskarasını da içeren çok hoş bir paket aldım. Paketteki ürünlerin hepsini tek bir postta hazırlaması ve okuması uzun olacağı için üç kısma ayırdım. Diğer ürünlerin yazıları da ilerleyen günlerde blogda olacak

 Bugün sizlere paketteki The One serisine ait, yeni rimelinden ve eyelinerından bahsedeceğim
 Oriflame'in "Büyük Gözler, Daima Güzel" sloganı ile lansmanı yapılan, piyasaya yeni sürdüğü The One Eyes Open rimel ile başlayalım.

The ONE Eyes Wide Open Maskara: The ONE rimel serisinin yeni üyesi Ambalajı The One Volume Blast isimli rimeli ile aynı. Koyu fuşya tonlu hoş bir ambalaja sahip.

The ONE Eye Liner Stylo Kalem Eyeliner: Ambalajı klasik, diğer çoğu kalem eyelinerdan farksız.

The ONE Eyes Wide Open Maskara {Siyah}
Özel fırça ucuyla kirpikleri tek tek kavrayıp, dipten uca kadar etli ederek daha kıvrımlı, daha belirgin kirpikler vaat ediyor.
58 derecelik süper kıvrımın gözleri %30 oranında belirgin şekilde açtığı ise klinik olarak kanıtlanmış
Ben bu rimeli 4-5 gündür kullanıyorum. İlk kullandığımda uzatma ve kıvırma özelliğini pek beğenmemiştim. Fakat birkaç kullanım sonrası hem rimel kendine geldi hem de ben bu rimeli nasıl kullanacağımı öğrendim.
Biraz ıslak yapıya sahip bir rimel. Bu nedenle birkaç kullanımdan sonra hafifçe kuruduğunda daha iyi performans göstermeye başlıyor.
Sürülen katlar arasında rimelin kirpikte biraz kuruması beklenirse, üzerine sürülen diğer kattan hem uzatma hem de kıvrıklık konusunda daha iyi sonuç alınıyor. Ben kısa kirpiklerime, istediğim sonucu alabilmek için 3 kat uyguluyorum. Her kat arası da beklediğim düşünülürse zaman kaybı diğer kullandığım rimellere göre daha fazla oluyor. Kısa sürede makyaj yapanlar, yapmak isteyenler için pek uygun olduğunu düşünmüyorum.
Yukarıda söylediğim şekilde rimeli kurumasını bekleyip, 3 kat uyguladığımda kirpiklerime gayet iyi uzunluk ve kıvrıklık sağladığını düşünüyorum. Hacim verme konusunda orta dereceli bir rimel. Kirpikleriniz seyrek ise hacim isteğinizi karşılayacağını pek sanmıyorum.
Kirpikleri ayırma ve topaklanma yapmama konusunda da başarılı bir rimel.
Kalıcılığı baya iyi, ki çift fazlı göz makyaj temizleyicilerle temizlerken biraz zorlanıyorum. En iyileri makyaj temizleme yağları bu konuda Ayrıca gün içerisinde göz altına dökülme ve akma-bulaşma sorunu da yaşamadım.
Ürün spiral şekilli, kıl fırçaya sahip. Özellikle fırçanın üst kısmı göz pınarına yakın kısımdaki ve alttaki kirpikleri çok iyi tarıyor.
Rimel tanıtım videosunu da buradan izleyebilir, ürünle ilgili bilgileri sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kirpikleriniz orta uzunlukta veya upuzun ama düz ise, rimelle uğraşmayı sorun da etmiyorsanız bu rimele bir bakın derim

İndirimsiz fiyatı 28 tl ve ürün 8 ml.

******

The ONE Eye Liner Stylo Kalem Eyeliner: Keçe uçlu eyelinerlarla birçok kişinin aksine anlaşamıyorum Elim fırçalara fazlaca alışmış sanırım, keçe uçlu kalemlerle eyeliner çekerken zorlanıyorum.
Bu ürünü de yine 4-5 gündür deniyorum. Kalıcılığı ve siyahlığı ile beni baya şaşırttı doğrusu.
Klasik sert, keçe uca sahip. Kalınlığı gayet iyi, ister ince ister kalın eyeliner çekilebiliyor.
Siyahlık yoğunluğu birçok keçe uçlu eyelinera göre daha iyi, el üzerinde yaptığım swatchta tek seferdeki verdiği rengi görebilirsiniz.
Uygulaması kalem eyelinerlara alışkın olan, eyeliner bağımlısı ve eyeliner çekmeye yeni başlayan kişilerin deneme çalışmaları için kolay olacaktır.
Kalıcılığı ise gerçekten çok iyi, yukarıda anlattığım rimel gibi bu eyelinerı da makyaj temizleme yağı ile net bir şekilde temizleyebildim. Diğer türlü göz üzerinde çizgi şekilde biraz renk kalıyor. Bu şekilde iz bırakacak kadar kalıcı olması da bazıları için ayrı bir sorun tabi
Gün içerisinde göz kapağına bulaşma-akma, göz altına dökülme yapmıyor.
Üzerinden birkaç kat geçmeye çalıştığınızda alttaki kuruyan kısım topak topak oluyor. Kurumasını beklemeden, fazla oynamadan, hızlıca eyelinerı çekmek gerekiyor yani.

Ürün hakkında daha fazla bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz.

İndirimsiz fiyatı 26 tl ve ürün 0.8 ml.

Ve son olarak rimel ile eyelinerın gözümdeki duruşları. Fotoğraf ürünlerin uygulamasından 6 saat sonra çekildi*Ürün gönderimi için Oriflame'e teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

4 yorum:

 1. Blogunuzu ve yorumlarinizi çok begendim, bundan sonra takipcinizim 👏😊🙋

  YanıtlaSil
 2. the one maskarayı çok merak ediyorum..

  blogumda çekiliş var herkesi bekerim=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de volume blast çeşidini merak ediyorum ☺
   en çok o seviliyor ☺

   Sil