26 Ocak 2015 Pazartesi

Caudalie Grape Water

Son alışveriş yazılarımdan birinde Caudalie Grape Water aldığımdan ve ilk izlenim olarak çok beğendiğimden bahsetmiştim. Ürünü düzenli kullanıp, bitirmek üzere olunca detaylı gözlemlerimi paylaşmak istedim.
Caudalie Grape Water çok basit bir ürün. İsminden de anlaşılacağı gibi üzüm suyu. İçeriği oldukça sade. 


Peki ne işe yarıyor? 
İlk kullanım şekli tonik: Cildinizi temizledikten sonra tüm yüzünüze püskürtüp emilmesini bekliyorsunuz, daha sonrasında serum ve nemlendirici aşamasına ilerliyorsunuz. Öncelikle şunu söylemeliyim bu bir temizleyici ya da arındırıcı tonik değil. Cildi yatıştıran ve ekstra nem sağlayan bir ürün. Yüz temizleme jelinden hemen sonra uyguladığımda cildimi sakinleştirdiğini ve nem sağladığını gözlemledim. Kış aylarında nemsizleşen cildime iyi bir takviye olduğunu düşünüyorum.

İkinci kullanım şekli ise tazeleyici: Gün içerisinde cildinizi ferahlatmak isterseniz ya da nem desteği sağlamak isterseniz işinize yarayacak bir ürün. Sanırım burada herkesin aklına termal sular gelmiştir. Açıkçası alırken termal sulardan çok farklı olmayacağını düşünmüştüm; fakat kullandıkça termal suların yapamadığı ''nem sağlama'' olayını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini farkettim. Bu özelliği ile termal suları açık ara solluyor.

Üçüncü ve kişisel kullanım şekli: Saçları şekillendirmeden önce hazırlayıcı bakım ürünü olarak kullanmak da mümkün. Ürünün böyle bir iddiası yok; fakat ben içeriğini ve vaadlerini gördükten sonra neden saç bakım ürünü olarak da kullanmayayım diye düşünüp Caudalie'ye mail attım. Saçlara uygulanmasının herhangi bir zararı olmadığını, hatta bazı müşterilere tavsiye edip çok güzel yorumlar aldıklarını söylediler. Durum böyle olunca ben de hemen günlük saç rutinime ekledim. Her sabah saçlarımı bu ürünle ıslatıp daha sonra şekillendirme işlemine geçiyorum. Saçlarımın daha kolay taranmasını ve şekillendirme ürünümün daha kolay uygulanmasını sağlıyor. Yalnız bu kullanım şekli ürünün çok hızlı bitmesine neden oluyor. 

Ürünün orijinal boyu 75 ml. Bendeki 200 ml; fakat bu boyunun limited edition olduğu yazıyor. Umarım tekrar büyük boyunu bulabilirim, 75 ml oldukça küçük. Fiyat performans bakımından oldukça başarılı bulduğum bu ürünü (200 ml 10 euro) mutlaka tekrar almayı düşünüyorum. 

10 yorum:

 1. güle güle kullan, termal sular gibi bir nevi. Merak etiim ürünü

  YanıtlaSil
 2. Çokk merak ediyordum senin onayından geçtiğine ilk fırsatta alınacak....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım sen de severek kullanırsın.

   Sil
 3. çok çok seviyorum kendisini :-))

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel tesadüf oldu tam da üzüm suyunu alıp almamakla kararsız kalmışken :) Saçlara sıkmak çok enterasan bir fikirmiş doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlar için çok mucizevi bir etkisi olmasa da taranmasını kolaylaştırması hoşuma gidiyor :)

   Sil
 5. Merhaba bende senin yazını okuduktan sonra ürünün sayfasını inceledim ve temizleyicisini almayı düşünüyorum :) Bu arada ben buralarda yeniyim http://birsepetdolusu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Bloğunu izliyorum benimkine de beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil