19 Ağustos 2014 Salı

Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion

Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion cildi etkili bir şekilde soymayı hedefleyen, micro-dermabrasion bakımını evde yapmayı sağlayan bir ürün. Micro dermabrasion esasında dermatologlar tarafından yapılan bir bakım, bir alet yardımıyla cilde tanecikler püskürtülüyor ve mekanik soyma işlemi gerçekleştiriliyor. Profesyonel bir peeling çeşidi diyebiliriz. Lekeler, izler, renk düzensizlikleri, kırışıklıklar vb. sorunlar için kullanılan yaygın bakımlardan birisi. 

Kiehl's bu ürünü micro dermabrasion uygulamasına yakın sonuçlar almak isteyenler için üretmiş. Makeupalley'de ve diğer sitelerde çok yüksek puan aldığı için benim merceğimde olan bir üründü ve geçen sene yaz aylarında satın aldım. Cilt, el, vücut, dekolte gibi çeşitli alanlarda kullanımı mümkün. Cilde anında pürüzsüzlük vermeyi, lekeleri ve küçük izleri azaltmayı, gözenek görünümünü hafifletmeyi ve zamanla cilde berraklık kazandırmayı hedefliyor. Peeling grubuna giren bir ürün olduğu için haftada bir kere temiz cilde 30 saniye ile 2 dakika arasında masaj yaparak uygulamak gerekiyor. 

Benim en büyük endişem taneciklerin boyutuydu, sert ve iri taneciğe sahip peelinglerden hoşlanmıyorum. Bu ürünün tanecikleri çok çok küçük fakat bir o kadar da sert. Ürünün içeriğinde kıvam arttırıcılar ile taneciklerin sertliği bir nebze frenlenmiş olsa da bana göre yine de sert. Bu yüzden 30 saniye ile 2 dakika arası çok nazik hareketlerle uygulamak gerekiyor. Ben ilk uygulamamı yaklaşık 1 dakika kadar tuttum ve cildimi ılık suyla yıkayıp nemlendiricimi sürdüm. İlk uygulama sonrasında farkettiğim tek şey cildimin süper pürüzsüz oluşuydu! İlk üç uygulamayı iki hafta arayla yaptım; cildimin hassaslaştığını farkedince ürünü ayda bir kere kullanmaya başladım. Cildi ciddi şekilde soyuyor ve tabii ki hassaslaştırıyor. Hassas ciltlere uygundur ibaresi görmedim ama bence hassas ciltler bu üründen uzak durmalı. Ürünü bu şekilde 5 ay kadar kullandım; bu süreçte her uygulama sonrası cildim inanılmaz yumuşak ve berraktı. Gözeneklerin boyutunda herhangi bir değişiklik gözlemlemedim. 

Yaklaşık 5 ay kullanımın ardından ürünü kullanmayı bıraktım. Bunun nedeni cilt bakım tercihlerimde bazı değişiklikler yapmam. Artık haftada bir kere Derma E Overnight Peel, ayda bir kere ise toz peeling ya da çok nazik granüllere sahip bir peeling kullanıyorum. Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion cildime nazik gelmediği ve bu yüzden her uygulamada içime sinmeden kullandığım için cilt bakım rutinimin dışında kaldı. Kalan ürünü ayak peelingi olarak kullanıyorum, ayaklar için muhteşem etki gösterdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bittiği zaman tekrar almayı düşünmüyorum, eğer 134 tl olmasaydı ayak peelingi olarak almayı düşünebilirdim :)

13 Ağustos 2014 Çarşamba

Batiste Kuru Şampuan {Tropical}

 Kuru şampuanla tanışmam, nette hakkındaki olumlu yorumlarıyla aklımı çelen, Batiste markası ile oldu
 Kuru şampuanlar; saçları çabuk yağlanan, her gün saçlarını yıkamak zorunda olan, çoğunlukla yağlı saçlara sahip kişiler için kurtarıcı ürünler. Her gün saçları yıkamak saçları ve saç derisini yıpratıcı olduğu için geçici bir çözüm oluyor kuru şampuanlar.
 Ben normal saç derisine sahibim. Aniden dışarı çıkmam gerektiğinde, saçlarımı yıkayamayacağım zamanlarda kullanırım diye almıştım ve o şekilde kullanıyorum.
 Seride original, fresh, tropical, wild ve volume olmak üzere 5 çeşit ürün bulunuyor. Bendeki hindistan cevizi kokulu olan Tropical. Sıkıldığında saçlara çok hoş ve yoğun bir koku veriyor.
 Ürün sarı-yeşil, çok tatlı bir ambalaja sahip. Saç spreyleri tarzında püskürtmeli bir mekanizması bulunuyor.
 Ürün saç diplerindeki yağı emmesi için pudra formunda. Saç derisine ilk sıkıldığında biraz beyazlık oluştursa da; birkaç dakika ürünün yağı emmesi beklenip, sonrasında parmak uçları ile saç derisine masaj yapıldığında o beyazlık kayboluyor. En son olarak da saçlar taranarak rahatça şekil verilebiliyor.
 Saç diplerinde herhangi bir ağırlaşmaya ve sertleşmeye neden olmuyor.
 Saçlar gerçekten de, o günü kurtaracak kadar, temiz görünüyor. 
 Saçlara hacim kazandırıyor.
 Benim saç derimde herhangi bir soruna, alerji veya kaşıntıya da neden olmadı.
 50 ml'lik seyahat boyu dışında 200 ml'lik büyük boyu da bulunuyor. Elimdeki bu seyahat boyu ürün bitince büyük boyunu alıcam ben de sanırım. Çok memnun kaldım kendisinden

 50 ml'lik ürün fiyatı 14.50 tl, 200 ml'lik ürün fiyatları ise 24-28 tl arası değişiyor. Batiste kuru şampuanlarını Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.

3 Ağustos 2014 Pazar

Bobbi Brown Hydrating Rich Cream Cleanser

Bobbi Brown Hydrating Rich Cream Cleanser; hem günlük cilt temizliğinde hem de makyaj temizlemede kullanılabilen bir temizleyici. Ben makyaj temizleyici olarak kullanıyorum. Çok yoğun kremsi bir yapısı var. Bu yüzden kuru ciltlere daha uygun. Benim cildim karma ve aynı zamanda nemsiz. Kışın cildim kuruyabildiği için bu tarz yoğun yapılı bir krem temizleyici sürekli elimin altında bulunuyor. 

Makyaj temizleme performansı harika. İki fındık kadar ürünü cildim kuruyken uyguluyorum ve masaj yaparak yüzümdeki makyajı çıkarıyorum. Cilde uygulandığı anda bir miktar eriyor ve çok konforlu bir uygulama sağlıyor. Yapısı oldukça yağlı, bu yüzden ben sonrasında mutlaka bir jel temizleyici kullanarak cildimi arındırıyorum. Bobbi Brown uzmanı istersem cildimi suyla durulayıp temizlik işlemini bitirebileceğimi söylemişti. Bu şekilde de denedim, çok fazla olmasa da ciltte hafif yağlı bir his bırakıyor. Bu yüzden sonrasında jel kullanmak daha makul geldi bana. İnternette okuduğum kadarıyla bunu günlük temizleyici olarak kullananlar da var; çok kuru ciltler için uygun olabilir. Fakat bana sanki bu ürün sadece makyaj temizleyiciymiş gibi geliyor.

Waterproof makyajda ne kadar başarılı olur bilemiyorum; hafif bir fondoten veya cc kremi oldukça güzel temizliyor. Makyaj temizleyicinin yanı sıra ben bu ürünü peelinglerimi yumuşatmak için de kullandım. Mesela Kiehl's Microdermabrasion kullanırken bir fındık kadar bu üründen ekleyerek peelingimin sertliğini istediğim gibi ayarlayabiliyorum. Bunu herhangi bir krem temizleyici ya da makyaj temizleme sütü ile de yapabilirsiniz. 

125 ml boyutunda, yanlış hatırlamıyorsam geçen sene Eylül-Ekim gibi almıştım. Haftada 3 kere falan kullanmama rağmen daha yeni bitecek. Sephora'dan almıştım ve fiyatı 75 lira civarındaydı, şu an ne kadar bilemiyorum. Ykm, Boyner ve Bobbi Brown'ın kendi mağazalarından da edinebilirsiniz.