25 Aralık 2014 Perşembe

Avalon Organics Biotin B-Complex Thickening Shampoo

Şuradaki yazımda geçen seneden bu yana Jason Restorative Biotin Shampoo kullandığımdan ve çok memnun olduğumdan bahsetmiştim. Geçtiğimiz aylarda yine Jason sipariş verirken denemek için Avalon Organics'in bu şampuanını da almıştım. Avalon benim sevdiğim markalardan biri. Nispeten temiz içerikli ve bununla beraber uygun fiyatlı oluşuyla beğenimi kazanıyor.

Özelliklerinden bahsetmek gerekirse; saçları güçlendirmeyi, kalınlaştırmayı ve kurutmadan temizlemeyi vadediyor. İçeriğinde sert temizleme ajanları olmadığı belirtilmiş. Bunun yerine temizleyici ajan olarak Decyl Glucoside ve Coco Glucoside var. İkisi de güvenilir. Aynı zamanda içeriğinde paraben (ben takılmıyorum), sentetik koku ve renklendirici yok. Kullandığım süre boyunca gözlemlerim şu şekilde oldu:

- Saçlarımı ve saç derimi kurutmuyor. Şampuanlardan en büyük beklentim bu zaten. Çok kuru veya yıpranmış saçlar dışında her saç tipine uygun diye düşünüyorum. 
- Ürünün en büyük iddiası saçları kalınlaştırma. Bu konuda herhangi bir yorum yapamıyorum; çünkü benim saçlarım zaten kalın telli. Eğer saçlarınızı kalınlaştıracak ürün avındaysanız beraberinde besin takviyesi kullanmayı düşünebilirsiniz. Şampuandan daha çok ve hızlı etki ediyor.
- Saçları temizleme performansı çok iyi. Her gün saç şekillendirici kullanıyorum ve bu şampuan saçlarımı kalıntı bırakmadan temizliyor. 
- Ağır bir bitkisel kokuya sahip, bitkisel ağırlıklı içeriğinden dolayı pek şaşırdığımı söyleyemem. İlk kullanmaya başladığımda çok tuhaf gelmişti fakat zamanla alıştım. Kokuya karşı aşırı hassasiyeti olanlara uygun olmayabilir.

Benim beklentilerimi karşılayan, memnun kaldığım bir şampuan. Fakat Jason ile kıyaslayacak olursam, Jason bir tık daha iyi. Saçlara daha nazik olduğunu ve daha güzel koktuğunu düşünüyorum.


3 yorum:

 1. türkiyede bu şampuanı alacağımız bir yer varmı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazi online magazalarda var. Google'dan Avalon Organics sampuan seklinde aratirsaniz bazi sonuclar cikiyor.

   Sil
  2. zor bulunan bir ürün sanıyordum baktım çoğu mağazada varmış teşekkürler.

   Sil