1 Kasım 2014 Cumartesi

Yves Rocher Culture Bio Nourishing Shower Cream & Nourishing Lip Balm

Duş ürünlerini genelde bitenler yazılarında yazıyorum, konu duş jeli olunca ayrı yazı yazacak bir durum olmuyor. Hazır Culture Bio serisinden Nourishing Lip Balm hakkında kısa bir yorum yazmak isterken bu duş jelini de araya sıkıştırayım dedim. Daha önceki bitenler yazılarında da görmüş olmanız mümkün. 

Sanırım ilk şişeyi bu sene başında almıştım ve o zamandan beri bittikçe alıyorum. Bu kadar sevmemin tek nedeni cildimi kurutmadan temizlemesi. Kremsi bir yapısı var, diğer duş jellerine kıyasla daha fazla miktarda kullanmak gerekiyor. Orta derece köpürüyor (benim için fazlasıyla yeterli) ve belli belirsiz bir kokusu var. Buram buram kokan bir duş jeli değil, yoğun kokulu duş jeli sevenlerin hoşuna gitmeyebilir. Şimdiye kadar denediğim duş jelleri arasında en naziklerinden biri olduğu için ve tabii ki daha uygun fiyatlı olduğu için bir aksilik olmadığı sürece tekrar almayı düşünüyorum.

İçeriği bu şekilde. Maalesef içeriğinde beni biraz huzursuz eden Ammonium Lauryl Sulfate var. Sls gibi tartışmalı içeriklerden. Bu sls, surfactant konuları arapsaçına döndü, o konuya hiç girmiyorum. Bir yandan da ''sulfate free'' olarak etiketlenen ürünlerde sulfatlardan daha zararlı ya da daha aşındırıcı temizleyici maddeler olabiliyor. Bazı markalar ''bu üründeki temizleyici ajanlar hindistan cevizinden elde edildi, bakın bu doğal, bunu alın'' diyerek sülfatlardan daha beter temizleyici ajanlar kullanmaya başladı. O yüzden çok çıldırmamaya çalışıyorum. Bu çok uzun uzadıya tartışılabilecek bir konu ve bu konuda bilirkişi olmadığım için de ahkam kesmek istemiyorum.

Nourishing Lip Balm ise kasada görüp ''e hadi deneyelim bakalım'' dediğim bir üründü. Stick şeklinde değil, yarı akışkan kıvamlı bir balm. Nemlendirme performansı oldukça iyi. Fakat çok çok parlak bir ürün, lip gloss gibi. Bu yüzden sadece evde olduğum günlerde ya da uyumadan önce sürüyorum. Bu ürünün kokusu duş jeline kıyasla daha yoğun, bal ve bitki arası tarif edemeyeceğim bir kokusu var. 

Culture Bio serisinden başka ürünler de kullandım ve bu seri hakkındaki genel yorumum: Uygun fiyatlı güzel bir alternatif, ulaşmak kolay, indirimlerle beraber fiyatları market ürünlerinden daha uyguna bile gelebiliyor. Bunun yanı sıra, içerikleri daha da iyi olabilirdi diye düşünüyorum. 

6 yorum:

 1. Bu serideki herşeyi aldım:) kokusunu çok seviyorum. Bana acıbadem kokusu gibi geliyor. Vücut losyonu favorim. Bu ay doğum gümü kampanyamı da vücut losyonuyla değerlendireceğim:) GÜle güle kullan Onur'cum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkurler Selincim :) Vucut losyonunu da almak istedim ama kokusu biraz baskin gibi geldi. Sen de gule gule kullan :)

   Sil
 2. Güle güle kullan, bu ürünleri denemedim hic ama genelde YR nin dus ürünlerini begeniyorum bende ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim, en basarili urunleri dus ve vucut serilerinden cikiyor bence de :)

   Sil
 3. TR de varsa kesin denerim ben bunları bir bakayım YR'a..

  YanıtlaSil