23 Kasım 2014 Pazar

La Roche Posay Physiological Micellar Solution

Herkese iyi pazarlar. Bugün La Roche Posay Physiological Micellar Solution'dan bahsetmek istiyorum. 

Hassas ciltler dahil her cilt tipine uygun bir temizleyici, sanırım yağlı ciltlere özel başka bir versiyonu daha var. İçeriğinde sabun, alkol, boya ve paraben yok. Alkol içermemesi ilk tercih nedenimdi. Ön temizlik için gayet ideal bir ürün, sonrasında jel kullanıyorum mutlaka. Cildimi kurutmadı, herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadı. Standart bir makyaj temizleme ürünü. Cilt makyajının yanı sıra göz ve dudak makyajını temizlemeye de uygun olduğu belirtilmiş. Malum ben göz makyajı falan yapmıyorum, fakat göz çevremdeki kapatıcıyı temizlerken bir kere yanlışlıkla gözüme bulaştı ve yanma yaptı. Onu da belirteyim.

Makyaj temizlemenin yanı sıra cilt temizleyici olarak kullanımı da mümkün. Bazı sabahlar cildim çok nemsiz oluyor ve köpüren bir temizleyici kullanmak yerine cildimi bu ürünle silip duruluyorum. Durulama olayı tamamen opsiyonel, ben hiçbir makyaj temizleyiciyi cildimde bırakmıyorum. 

Hoşuma gitmeyen bir yanı var: Parfüm içeriyor. Rahatsız edici bir koku değil fakat cilt bakımında parfümden mümkün olduğunca kaçmaya çalıştığımdan benim için negatif bir durum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder