2 Ekim 2014 Perşembe

Derma E Hydrating Cleanser & Andalou Naturals Meyer Lemon Creamy Cleanser

Son bir yıldır cilt bakım rutinimde iki adet temizleyici kullanıyorum: Derma E Hydrating Cleanser ve Andalou Naturals Meyer Lemon Creamy Cleanser. Ürünlerin tanıtımına geçmeden önce cilt tipimi tekrar hatırlatmak istiyorum: Karma cilde sahibim. Yanaklarım nemsizken t bölgem yağlanmaya meyilli. Özellikle kışın cildimdeki nemsizlik artıyor bu yüzden cildimi daha fazla kurutmayacak temizleyiciler seçmeye özen gösteriyorum.

Derma E Hydrating Cleanser kuru ve normal cilt tiplerine öneriliyor. Benim bu ürünü seçmemin temel nedeni içeriğiydi. İçerik listesinin en başlarında gliserin, allantoin, panthenol, hyalüronik asit gibi cildi nem dengesini koruyacak yatıştırıcı maddeler var. Bunun yanı sıra sülfat, mineral yağ, lanolin ve paraben içermiyor. %100 vegan ve cruelty free. Parabene çok takılmıyorum fakat içeriğinde sülfat ve mineral yağ olmaması hoşuma gitti. Çok akışkan bir yapıya sahip. Çok aşırı köpürmüyor, aynı zamanda cildi gayet güzel temizliyor. 

Ben iki pompa ürünü avucumda köpürtüp ıslak yüzüme uyguluyorum. Ürünü 2013 Kasım gibi kullanmaya başladım ve şu an 3. şişemdeyim. Cildimi yıkadıktan sonra hiçbir gerginlik hissetmiyorum, bu yüzden başarılı olduğunu düşünüyorum. Kuru ve nemsiz ciltler için en iyi seçeneklerden biri. Ürünle alakalı tek şikayetim fazla parfümlü olması. Böyle güzel içerikli bir ürüne neden bu kadar parfüm doldurmuşlar bilmiyorum. Aynı sorun bu serinin serumunda da var. Bu konuyla alakalı şikayetimi üretici firmaya mail attım.
175 ml boyutundaki bu ürünü Vitacost'tan 10 Dolar gibi çok makul bir fiyata edinmiştim. Derma E artık Türkiye'de de satılıyor, bazı online sitelerde gördüm. Bu temizleyicisi çok pahalı değil ama 20 dolarlık krem ve serumlara 120 küsür tl fiyatlar biçilmiş. Ürünün tam içeriği şu şekilde:

Andalou Naturals Meyer Lemon Creamy Cleanser ise normal ve karma ciltlere uygun. Bu ürünü bu sene bahar aylarında kullanmaya başladım ve şu an 2. şişemdeyim. Oldukça kremsi bir yapısı var, çok çok az köpürüyor. Bu yüzden ben sabah cilt temizliğimde ve duşta kullanmayı tercih ediyorum. İçerik listesinin ilk sıralarında aloe vera, ayçiçek yağı, bal, limon ekstresi, jojoba yağı gibi maddeler var. Kremsi yapıya sahip olmasına rağmen temizleme performansını güçlü buluyorum, t bölgesindeki yağı gayet güzel temizliyor. Bu nedenle ürünün tam bir karma cilt temizleyicisi olduğunu düşünüyorum. Özellikle bahar ve yaz aylarında harika iş çıkarıyor.  Eğer cildiniz karmaysa ve mevsimsel kuruma belirtileri göstermiyorsa tüm sene kullanabilirsiniz.

Derma E'nin aksine doğal bir bal ve limon kokusuna sahip. Bu ürünü de Vitacost'tan 10 Dolar civarı bir rakama almıştım. 178 ml fakat krem formunda olduğu için daha hızlı bittiğini gözlemledim. Uygun fiyatlı olduğu için çok sorun değil aslında. Türkiye'de satışı yok. İçerik listesi:
2 yorum:

  1. Bi coşup Vita Cost'tan alışveriş yapacak oluorum, tam o sırada birinin gümrükte paketim kaldı yazısını görüyorum bırakıyorum. Derma E ürünlerinin fiyatı burdaki sitelerde böyle yaklaşık 4 katı şişirilmemiş olsa burdan alıcam ama göz göre göre kazık yemekte olmaz :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benim Türkiye iken verdiğim siparişlerin hiçbiri takılmamıştı ama takılan çok kişi var maalesef. Şimdi Belçika'ya verdiğim iki Vitacost siparişim takıldı, kaçış yok :D Dediğine katılıyorum, insan göz göre göre kat kat şişirilmiş fiyatlardan almak istemiyor.

      Sil