20 Ekim 2014 Pazartesi

Fresh Line Powder Skin Polisher

Peeling, eksfoliyan ve scrublar (hangisini tercih ediyorsanız) benim cilt bakım rutinimin temel parçalarından. Son 1 yılda cilt bakım rutinim ve ürün tercihlerimdeki değişiklikler nedeniyle fiziksel soyuculara karşı biraz mesafeliyim diyebilirim. Fiziksel soyucuları azaltıp kimyasal soyuculara yöneldim ve sonuçtan çok memnun olduğum için bir aksilik olmadığı sürece bu şekilde devam edeceğim. 
Kimyasal soyucu olarak Derma E Overnight Peel kullanıyorum, bu üründen çok memnunum. Fiyat, içerik, performans olarak kusursuz olduğunu düşünüyorum. Fiziksel soyucu olarak ise ayda bir kere ise Fresh Line Demetra Skin Salve Remedy Powder Skin Polisher kullanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Mart ayında satın almıştım.

Kutudan bir adet karıştırma kabı, karıştırma çubuğu ve kavanoz çıkıyor.

Ürün bu şekilde kavanozda geliyor.

Fotoğrafta göreceğiniz üzere toz yapıda. İncelik olarak una benzetebilirim. 

Aynı zamanda içinde öğütülmemiş yulaf taneleri var. Karıştırma kabında 5 ml ve 10 ml olmak üzere iki farklı işaret var. 5 ml su ve 5 ml tozdan ekleyip karıştırma çubuğu ile karıştırıyorum ve biraz bekletiyorum ki yulaf taneleri suyu çekip yumuşayabilsin. Daha sonra temizlenmiş cildime masaj yaparak uyguluyorum. İçerisinde çeşitli bitki yağları olduğu için çok konforlu bir uygulama sağlıyor. Bu şekilde bir-iki dakika nazikçe masaj yaptıktan sonra ise cildimi yıkayıp nemlendiricimi sürüyorum. Cildimi çok güzel arındırıyor ve bunu içerisinde cildi tahriş edecek tanecikler barındırmadan sağlıyor. Benim için en büyük artısı bu. Haftada 1-2 kere kullanımı mümkün fakat ben yukarıda bahsettiğim kimyasal soyucuyu da kullandığım için bu ürünü ayda bir kere kullanmaya çalışıyorum. 

Fiyatı 50 tl idi, ben Gözde'nin indirim çeki ile 40 tl'ye almıştım. 50 ml bir ürün için gayet uygun bir fiyat, üstelik içeriği de oldukça güzel. Biraz çabuk tükeniyor, bu fotoları çektiğimde neredeyse ağzına kadar doluydu, aradan geçen zamanda 1/3'ünü bitirdim. 
Armada Fresh Line mağazasından edinebilirsiniz. Yakınlarınızda Fresh Line yok ise Dermalogica ve Bobbi Brown'a da bakabilirsiniz. Sephora da yakın zamanda buna benzer Metamorphosis Exfoliating Powder isimli bir ürün çıkardı; fakat Türkiye'de satışa çıkıp çıkmadığı hakkında herhangi bir bilgim yok. Tekrar ulaşma şansım olursa (ki büyük ihtimalle olmayacak) tekrar almayı isterdim.

2 yorum:

  1. Dermalogica Daily Microfoliant uzun suredir aklimda olan bir urundu ama muadil bir urunu olabilecegi hic aklima gelmemisti bu yuzden aramamistim da. Fiyat olarak oldukca fark etse de kullanilan miktardam dolayi sanirim Dermalogica cok daha uyguna geliyor. Bobbi Brown'i da bilmiyorum ama onu da cok merak ettim su an :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Dermalogica'yı fiyat ve içerik bakımından dengesiz buluyorum. Bu yüzden Daily Microfoliant tercih edeceğim bir ürün olmazdı. Yine de seçenek olarak yazıda belirtmek istedim. Çok fazla beğeneni de var :)

      Sil