22 Eylül 2014 Pazartesi

NYC Yaz Makyaj Koleksiyonu

 1 ayı geçkin bir süre önce elime ulaştı aslında bu ürünler fakat blog yazma hevesim o zamanlar olmadığı için ürünleri paylaşması bu zamana kaldı. Ürünlerin hala satışta olduğunu umut ediyor ve ürün yorumlarına geçiyorum


NYC City Mono Eyeshadow {#917 I Love NY}: Plastik, şeffaf kapaklı bir ambalaja sahip. İçerisinde çift taraflı, minik bir sünger aplikatörü bulunuyor. Ürün ilk başta 2 farklı katmandan oluşuyor. Üst overspray kısımda daha metalik, gümüşi bir ton varken; birkaç uygulama sonrası daha inci beyazı, hafif bir renk ortaya çıkıyor. Metalik kısmın pigmentasyonu güzel olsa da kullanıldıkça pigmentasyonu, renk verme özelliği azalıyor. İlk başta göz pınarı ve kaş altına uygulamak için düşünmüştüm fakat fazla beyaz ve metalik geldi bana, yakıştıramadım. Tüm göz kapağına gölgeli renklerle veya baz rengi olarak kullanmak için daha uygun bir ürün bence. Biraz tozutma sorunu var. Kalıcılığı pek iyi sayılmaz, gün içerisinde rengi silikleşebiliyor, altına baz gerekebiliyor.

*****

NYC Kiss Gloss {#535 Jay Walkin' Jam}: Ürün şeffaf bir tüpün içerisinde geliyor. İçerisinde gümüş rengi ışıltıların olduğu şeker pembe bir renge sahip. Dudaklara çok hafif renk veriyor. Gloss silindiğinde ışıltıların çoğu dudakta yapışıp kalmıyor ve ışıltılar dudak çevresine dağılmıyor. Yapışkanlığı orta düzeyde, kalıcılığı iyi olan bir dudak ürünü değil. Meyvemsi bir tada ve kokuya sahip. Glossta yoğun rengi sevmeyen veya rujun üzerine parlaklık katmak isteyenlerin sevebileceği, yaza uygun bir ürün. 

*****

NYC Show Time Volumizing Mascara: Topaklanma yapmadan kirpiklere dolgunluk vermeyi amaçlayan; klasik uzun, ince ve kıl fırçaya sahip bir ürün. Ne çok ıslak ne de kuru bir kıvama sahip, güzel kıvamlı bir rimel. Kirpikleri birbirine yapıştırmadan, kirpiklere günlük kullanıma uygun güzel bir dolgunluk veriyor. Kirpikleri ilk 2 katta uzatma ve kıvırma konusunda kısa ve düz kirpiklerde başarısız. 3. kat geçildiğinde biraz daha fazla uzatma sağlanabiliyor. Katlar arasındaki uygulamalarda rimelin biraz kuruması beklenip, ondan sonra rimel uygulandığında üründen daha fazla verim alınıyor. Gün içerisinde akma, bulaşma yapmıyor fakat ürünü uygulama sırasında göz altına biraz dökülüyor. Benim bu ürünün en sevdiğim yanı ise alt kirpiklere çok rahat uygulanabiliyor olması. İnce sayılabilecek fırçası sayesinde alt kirpiklerde kolay bir uygulama sağlıyor.
 Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip kişilerin günlük kullanımda sevebileceği bir ürün. Dolgunluk verme ve topaklanma yapmaması, kirpikleri yapıştımaması konularında başarılı.

*****

NYC In a Minute Quick Dry {#224 Times Square}: Tırnaklarımda 2 kat sürülü. Yapısı ince, uygulaması kolay. İlk katta biraz dalga dalga dursa da 2. katta opak bir bitiş sağlıyor. Fırçası orta kalınlıkta, ince değil. Ve harika, bayılası bir nar çiçeği tonuna sahip

*****

NYC In a Minute Quick Dry {#221 Spring Street}: Tırnaklarımda 2 kat sürülü, tırnakların beyaz kısmı biraz belli oluyor. İnce yapılı. Tırnaklarda ilk katta yamalı duruyor, düzeltmek için 2. katı biraz kalın uygulamak gerekli. Yazlık, oranj renkte bir oje. Sürüm ve yapı olarak Times Square ojeyi daha çok beğendim şahsen.

 Yukarıdaki fotoğrafta tüm göz kapağına City Mono Eyeshadow #917 I Love NY far ve rimel olarak Show Time Volumizing Mascara uygulanmıştır.


*Ürün gönderimi için Watsons'a teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

2 yorum: