24 Eylül 2014 Çarşamba

Moshos Garden Jojoba Yağı

 Moshos Garden bitkisel, temiz içerikli ürünler üreten bir marka. Daha önce başka bir ürününü de burada sizlere anlatmıştım.
 Bugünün konuğu ise kış aylarında, soğuk havalarda kullandığım; kuruyan cildime ekstra nem vermek için vazgeçemediğim jojoba yağı olacak.
 Piyasada doğal yağları bulmak zor açıkçası... Aktarlarda, marketlerde veya benzeri yerlerde satılan yağların doğal, bitkisel olduklarını düşünmüyorum. Geçen sene Moshos Garden ile yeni tanıştığım zamanlarda sipariş etmiştim bu ürünü. Şişenin üzerinde herhangi bir içerik bilgisi yazmasa, sağlık bakanlığı onayı bulunmasa da sitedeki içerik bilgisine ve markanın sahibine güvendim doğrusu. Şimdilerde satılan ürünlerin ambalajlarının üzerinde içerik bilgileri bulunuyor artık. Site demişken; bu ürünü markanın online sitesinde göremedim maalesef, geçici bir süre için satılmıyordur, kaldırılmamıştır umarım.


 Ürüne dönersek; koyu renkli, cam, şurup şişeleri gibi bir ambalaja sahip. Yanında damlalığı ile birlikte gönderilmişti. Damlalık ile ürünün alımı çok rahat oluyor, dozajı kolayca ayarlayabiliyorsunuz.
 Yağ, açık sarı renkte. Vıcık vıcık bir yapısı yok kesinlikle.
 Jojoba yağı ciltte kullanılabileceği gibi saçları ve vücudu nemlendirme amacıyla da kullanılabiliyor. Ben %90 cildim için kullanıyorum
 Hem her zaman kullandığım nemlendiricime birkaç damla katarak, hem de nemlendirici sonrası kuruluk hissettiğim bölgelerde avucuma birkaç damla döküp ısıttıktan sonra cildime {göz çevresi hariç} tampon hareketleri ile uygulayarak kullanıyorum bu ürünü. Her şekilde cildime verdiği nemden çok memnunum. Cildimi yağlandırmadan, yumuşacık yapıyor; ayrıca cildime çok hoş, sağlıklı bir parlaklık katıyor. Cildimde vıcık vıcık kalmıyor, cilt tarafından emiliyor.
 Cildim dışında ben bu ürünü bir de tırnaklarım, kütiküllerim için kullanıyorum. Yağlı, kaygan bir yapısı olmadığı için tırnak etlerini güzelce yumuşatarak, maniküre hazırlıyor.

 Jojoba yağının genel olarak özelliklerini şöyle bir sıralamam gerekirse,
- Cilde/saça nem vermesi, cildi/saçı dış etkenlerden koruması.
- Antibakteriyel özellikli olması. 
- Sivilce, kırışıklık gibi sorunların tedavisinde yardımcı olması.
- Tahriş, yanık gibi olaylarda rahatlatıcı rol oynaması.

 Jojoba ve kayısı çekirdeği kış aylarında cildime ekstra nem vermek için severek kullandığım ürünler Eğer siz de cildinizde, saçınızda veya vücudunuzda kuruluktan yakınıyorsanız bu tarz nem veren, güvendiğiniz markalardan alacağınız yağlara bir şans verebilirsiniz.
 Moshos Garden jojoba yağını geçen sene severek kullandım, bu kış da nemlendiricimin yanında yer alacak 

 Fiyatını maalesef hatırlamıyorum :(

2 yorum:

  1. Merhaba konuyla çok alakasız ama vitacost alışverişimi yapmak istiyorum ama birçok kişinin gümrüğe takılmış diye duydum.Siz hiç sorun yaşadınız mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba, ben Türkiye'deyken yaptığım Vitacost alışverişlerinde hiçbir sorun yaşamamıştım ama 3-4 kişinin paketi gümrüğe takıldı. Garantisi yok maalesef, biraz riskli.

      Sil