25 Eylül 2014 Perşembe

L'occitane %100 Pure Shea Butter

Shea butter benim en sevdiğim içeriklerden biri. Cildi nemlendirme ve yumuşatma konusunda gerçekten muhteşem. Özellikle yüz ve vücut nemlendiricilerinde gördüğüm zaman o ürüne olan sempatim kat kat artıyor. Fakat saf shea butter bulmak pek kolay değil, bundan birkaç sene önce L'occitane'da bulunca epey sevinmiştim. O zamandan beri ihtiyaç duydukça alıyorum, L'occitane'ı bu konuda güvenilir buluyorum.

L'occitane Shea Butter'ın kullanım alanı çok geniş. Dudak nemlendiricisi, vücut kremi, el kremi, saç maskesi gibi birçok kullanım alanı var. Ben öncelikli olarak dudak kremi şeklinde kullanıyorum. Yapısı oldukça katı, kulak temizleme çubuğu ile sıyırarak aldığım sheayı parmak uçlarımda ısıttıktan sonra dudaklarıma uyguluyorum. Soğuklarda kuruyan dudaklarımı mükemmel nemlendiriyor ve onarıyor. Şubat ayında Ankara'ya gittiğimde sürekli lip balm kullanmama rağmen eve döndüğümde dudaklarım korkunç bir şekilde soyulmaya ve çatlamaya başlamıştı. İki gün boyunca sadece bu ürünü kullandım ve dudaklarımı onarma hızına inanamadım. %100 saf shea yağı olduğu için dudakları onarma bakımından diğer lip balmlardan çok daha etkili çalışıyor.

Hasta olduğum zamanlarda burnumu silmekten burun kenarlarım kızarıyor ve soyulabiliyor. Hemen shea butter kullanarak daha fazla soyulmasını engelliyorum ve o bölgenin daha hızlı onarılmasını sağlıyorum. Aynı zamanda tırnak bakımında da oldukça etkili. Evde manikürden sonra tırnak etlerine uyguladığım da oluyor.

Vücut kremi olarak kullanıp çok memnun olanlar var, bence yapısı bunun için çok katı. Belki tüm vücuda değil de diz, dirsek, ayaklar gibi ekstra kuruyan yerlere bölgesel olarak kullanılabilir. 

8 ml ve 150 ml olmak üzere iki farklı boyutta satılıyor. Ben sürekli 8 ml olanı tercih ediyorum, çok yoğun bir ürün olduğu için bir kutu bana 4-5 ay kadar yetiyor. Eğer tüm vücudunuza ya da saçlarınıza kullanacaksanız 150 ml olanı alabilirsiniz. 


2 yorum:

  1. Bunu uzun zamandır merak ediyordum. Akne tedavisinden dolayı şu sıralar ellerim ve dudaklarım çok kurudu. Senin de onayına aldığına göre rahatlıkla deneyebilirim. Vitacost'ta da Nourish diye bir markanın var shea butter ı denedin mi bilmiyorum. Onu da çok merak ediyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zuhalcim Vitacost'da whipped shea butter gormustum onu merak ediyorum, sanirim yapi olarak daha kremsi whipped olanlar. Hangi markaydi hatirlayamadim, senin bahsettigin marka olabilir.

      Sil