19 Ağustos 2014 Salı

Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion

Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion cildi etkili bir şekilde soymayı hedefleyen, micro-dermabrasion bakımını evde yapmayı sağlayan bir ürün. Micro dermabrasion esasında dermatologlar tarafından yapılan bir bakım, bir alet yardımıyla cilde tanecikler püskürtülüyor ve mekanik soyma işlemi gerçekleştiriliyor. Profesyonel bir peeling çeşidi diyebiliriz. Lekeler, izler, renk düzensizlikleri, kırışıklıklar vb. sorunlar için kullanılan yaygın bakımlardan birisi. 

Kiehl's bu ürünü micro dermabrasion uygulamasına yakın sonuçlar almak isteyenler için üretmiş. Makeupalley'de ve diğer sitelerde çok yüksek puan aldığı için benim merceğimde olan bir üründü ve geçen sene yaz aylarında satın aldım. Cilt, el, vücut, dekolte gibi çeşitli alanlarda kullanımı mümkün. Cilde anında pürüzsüzlük vermeyi, lekeleri ve küçük izleri azaltmayı, gözenek görünümünü hafifletmeyi ve zamanla cilde berraklık kazandırmayı hedefliyor. Peeling grubuna giren bir ürün olduğu için haftada bir kere temiz cilde 30 saniye ile 2 dakika arasında masaj yaparak uygulamak gerekiyor. 

Benim en büyük endişem taneciklerin boyutuydu, sert ve iri taneciğe sahip peelinglerden hoşlanmıyorum. Bu ürünün tanecikleri çok çok küçük fakat bir o kadar da sert. Ürünün içeriğinde kıvam arttırıcılar ile taneciklerin sertliği bir nebze frenlenmiş olsa da bana göre yine de sert. Bu yüzden 30 saniye ile 2 dakika arası çok nazik hareketlerle uygulamak gerekiyor. Ben ilk uygulamamı yaklaşık 1 dakika kadar tuttum ve cildimi ılık suyla yıkayıp nemlendiricimi sürdüm. İlk uygulama sonrasında farkettiğim tek şey cildimin süper pürüzsüz oluşuydu! İlk üç uygulamayı iki hafta arayla yaptım; cildimin hassaslaştığını farkedince ürünü ayda bir kere kullanmaya başladım. Cildi ciddi şekilde soyuyor ve tabii ki hassaslaştırıyor. Hassas ciltlere uygundur ibaresi görmedim ama bence hassas ciltler bu üründen uzak durmalı. Ürünü bu şekilde 5 ay kadar kullandım; bu süreçte her uygulama sonrası cildim inanılmaz yumuşak ve berraktı. Gözeneklerin boyutunda herhangi bir değişiklik gözlemlemedim. 

Yaklaşık 5 ay kullanımın ardından ürünü kullanmayı bıraktım. Bunun nedeni cilt bakım tercihlerimde bazı değişiklikler yapmam. Artık haftada bir kere Derma E Overnight Peel, ayda bir kere ise toz peeling ya da çok nazik granüllere sahip bir peeling kullanıyorum. Kiehl's Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion cildime nazik gelmediği ve bu yüzden her uygulamada içime sinmeden kullandığım için cilt bakım rutinimin dışında kaldı. Kalan ürünü ayak peelingi olarak kullanıyorum, ayaklar için muhteşem etki gösterdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bittiği zaman tekrar almayı düşünmüyorum, eğer 134 tl olmasaydı ayak peelingi olarak almayı düşünebilirdim :)

6 yorum:

 1. Şu Derma E'yi alıcam alıcam diyorum hep unutuyorum, hazır sonbahar gelmeye başlarken tekrar hatırlatman çok iyi oldu Onur'cum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derma E <3 Mutlaka denemelisin, senin sevecegini dusunuyorum :*

   Sil
 2. Bunu cidden merak ediyordum, aklım kalıyor hep ama muhtemelen bana da çok uymayan bir ürün olacak. Boşu boşuna 134 TL vermemeliyim ben de sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu fiyata cok iyi bir aha/bha exfoliant alinabilir bence, ben de merakıma ve okuduğum yorumlara yenilip almıştım.

   Sil
 3. Poofff Onur ya, her cilt bakım ürünü yazının sonunda insanı masrafa sokacak bir altın vuruş yapıyorsun. Hadi şimdi işin yoksa DermaE ara, efendime söyliyim toz peeling ara (gerçi onu nerde bulacağımı biliyorum). Hayret bişi yani :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de böyle böyle batıcam yakında zaten Basakcım :P Derma E Vitacost'ta var ama uğraşmam diyorsan o toz peelinge bak derim :*

  YanıtlaSil