3 Ağustos 2014 Pazar

Bobbi Brown Hydrating Rich Cream Cleanser

Bobbi Brown Hydrating Rich Cream Cleanser; hem günlük cilt temizliğinde hem de makyaj temizlemede kullanılabilen bir temizleyici. Ben makyaj temizleyici olarak kullanıyorum. Çok yoğun kremsi bir yapısı var. Bu yüzden kuru ciltlere daha uygun. Benim cildim karma ve aynı zamanda nemsiz. Kışın cildim kuruyabildiği için bu tarz yoğun yapılı bir krem temizleyici sürekli elimin altında bulunuyor. 

Makyaj temizleme performansı harika. İki fındık kadar ürünü cildim kuruyken uyguluyorum ve masaj yaparak yüzümdeki makyajı çıkarıyorum. Cilde uygulandığı anda bir miktar eriyor ve çok konforlu bir uygulama sağlıyor. Yapısı oldukça yağlı, bu yüzden ben sonrasında mutlaka bir jel temizleyici kullanarak cildimi arındırıyorum. Bobbi Brown uzmanı istersem cildimi suyla durulayıp temizlik işlemini bitirebileceğimi söylemişti. Bu şekilde de denedim, çok fazla olmasa da ciltte hafif yağlı bir his bırakıyor. Bu yüzden sonrasında jel kullanmak daha makul geldi bana. İnternette okuduğum kadarıyla bunu günlük temizleyici olarak kullananlar da var; çok kuru ciltler için uygun olabilir. Fakat bana sanki bu ürün sadece makyaj temizleyiciymiş gibi geliyor.

Waterproof makyajda ne kadar başarılı olur bilemiyorum; hafif bir fondoten veya cc kremi oldukça güzel temizliyor. Makyaj temizleyicinin yanı sıra ben bu ürünü peelinglerimi yumuşatmak için de kullandım. Mesela Kiehl's Microdermabrasion kullanırken bir fındık kadar bu üründen ekleyerek peelingimin sertliğini istediğim gibi ayarlayabiliyorum. Bunu herhangi bir krem temizleyici ya da makyaj temizleme sütü ile de yapabilirsiniz. 

125 ml boyutunda, yanlış hatırlamıyorsam geçen sene Eylül-Ekim gibi almıştım. Haftada 3 kere falan kullanmama rağmen daha yeni bitecek. Sephora'dan almıştım ve fiyatı 75 lira civarındaydı, şu an ne kadar bilemiyorum. Ykm, Boyner ve Bobbi Brown'ın kendi mağazalarından da edinebilirsiniz.

4 yorum:

  1. Peelingi hafifletmede güzel bir fikirmis, hic aklima gelmemisti :)

    YanıtlaSil
  2. Bu grup urunlerini denemek aklima bile gelmemisti . Supermis

    YanıtlaSil