24 Temmuz 2014 Perşembe

Neostrata Sheer Hydration Spf 15

Neostrata cilt bakımında sevdiğim bir marka, bu yüzden bahar aylarında daha hafif bir nemlendiriciye geçmek istediğimde bu nemlendiricisini almıştım. Ürün aktif aknesi bulunmayan, yağlı ciltlere uygun. Benim cildim karma; bahar ve yaz aylarında cildimde yağlanma arttığı için hafif ürünler tercih etmeye çalışıyorum. Bu yüzden teoride benim için uygun bir üründü. Pompalı olması, cilde anti aging etkileri sağlayan içeriklere sahip olması ve 15 faktörlük güneş koruyucu içermesi nedeniyle büyük hevesle kullanmaya başlamıştım. Ne yazık ki kullandığım süre boyunca hiç memnun kalmadım. 
Yapısı iddia ettiği gibi hafif, fakat cildi ekstra yağlandırıyor. Bu yağlanmayı cildime ilk uyguladığım anda hissediyorum ve ilerleyen saatlerde cildim normalden daha çok yağlanmış oluyor. Eğer karma ciltte böyle oluyorsa yağlı ve çok yağlı ciltleri ne hale getirir bilemiyorum. Bunun yanı sıra tuhaf bir şekilde cildimde okside oluyor. Son kullanma tarihi ile ilgili sıkıntı olabileceğini düşündüm, paket üzerindeki son kullanma tarihi ve firmayla iletişim kurduğumda verdikleri son kullanma tarihine göre ürün daha yeni üretilmiş. Durum böyle olunca ben de el kremi olarak bitirmeye karar verdim, bittiği zaman gerçekten çok sevineceğim.

4 yorum:

 1. Ciltte okside oluyor ne demek? Kulağa baya korkunç geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürdükten yarım saat sonra falan cildim koyulaşıyor :) Hoş bir görüntü değil ve muhtemelen cilde zararlı birşey.

   Sil
 2. Yabancı sitelere şöyle bir baktım da, kullananların hiç birinin yorumları aynı değil. Çok ilginç bir ürünmüş cidden :) Fiyatına bakılırsa denemeye de değmez.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim okuduğum bazı yorumlar iyiydi, aslında almamdaki en büyük etken markaya güvenmemdi. Fiyatı çok uygun değil, param çöpe gitti :)

   Sil