8 Temmuz 2014 Salı

Neler Bitirdim: 19

1) Jason Restorative Biotin Pure Natural Shampoo: Geçen seneden beri değişmeyen şampuanım, çok memnunum. Detaylı yazısına şuradan ulaşabilirsiniz. 

2) The Body Shop Mango Body Scrub: Şeker bazlı bir vücut scrubı. Tanecikleri orta sertlikte ve yağlı bir yapısı var. Ben kışın cildimin kurumasını engellemek için yağlı vücut scrublarını kullanmaya özen gösteriyorum. Kokusu kutudan koklayınca çok güzel gelse de banyoda kullanınca aşırı yapay geliyor. Bittiğine sevindim, tekrar alacağımı sanmıyorum. Belki başka bir kokuya sahip olanını deneyebilirim, aklımda shea var.

3) The Body Shop Shea Shower Cream: İtiraf edeyim bunu sırf kokusu için aldım, shea serisinin kokusuna bayılıyorum. Kremsi yapıda, orta derece köpürüyor. Cildimi kurutmadığı için severek kullandım. 

4) Yves Rocher Sebo Vegetal Purity Mask: Kil bazlı temizleyici bir maske. Temizleme performansı güzeldi, ciltten temizlemesi çok kolaydı; bu özelliğini çok sevdim. Yalnız aşırı parfümlü; cildimde bekletirken o kokudan çok rahatsız oldum. O yüzden tekrar almayı düşünmüyorum.

5) Andalou Naturals Meyer Lemon Creamy Cleanser: Harika bir temizleyici! Son zamanlarda kullandığım en güzel ürünlerden biriydi. Detaylı yazısını en kısa zamanda yazmayı planlıyorum.

6) Lush Dirty Tıraş Kremi: Şimdiye kadar ucuzundan pahalısına bir sürü tıraş kremi denedim ve içlerinde en iyisinin Lush olduğunu düşünüyorum. Krem formunda, köpürmüyor, tıraş olurken inanılmaz bir konfor sağlıyor ve tıraş bıçağından kolayca temizleniyor. Lush Türkiye'den çekildiği için yenisini alamadım; haftaya yurtdışından alacağım. 

7) First Aid Beauty Ultra Repair Cream: Geçen kış bu kremden iki tüp bitirmiştim ve çok memnun kalmıştım. Bu tüpü aldığımda bir sürprizle karşılaştım: İçeriği değişmiş :( Yeni formulasyon biraz daha yoğun ve yağlı, pek hoşuma gitmedi. Cildimi yağlandırdığını farkettim. Bu yüzden el kremi olarak bitirdim.

8) Crystal Body Deodorant Stick: Taş formunda olduğu için kullanımı inanılmaz zahmetli. Her seferinde uygulamadan önce ıslatmak, uyguladıktan sonra da kurulamak gerekiyor. En fazla bir hafta kullanıp pes ettim; uzun zamandır çekmecede bekliyordu. Çöpe gidiyor. Roll-on versiyonu çok daha iyi.

9) Yves Rocher Elixir 7.9 Eye Roll-on: Bir önceki bitenler yazımda kreminden bahsetmiştim. Bu da kremle beraber hediye olarak gelmişti. Jel yapıya sahip, göz çevresini nemlendirme konusunda çok başarısız buldum. Uzun süreli kullanmadığım için etkileri hakkında yorum yapamayacağım; yarısından fazlası duruyor ve çöpe gitti.


8 yorum:

 1. TBS ın çoğu kokusu kabından koklayınca güzel kullanınca çok yapay nedense. Önceden her ürününü denedim ama şimdi hiç alasım gelmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet birçoğu öyle, eskisi kadar çok alışveriş yapmıyorum ben de. Belli başlı ürünleri var sürekli aldığım.

   Sil
 2. Daha güzelleri gelsin:) yr 7.9 elixiri bende sevmedim Onur, anlamsız bir şey bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serumunu kullanmıştım geçen sene, o fena değildi. Ama kremi ve göz kremini tutmadım; bir de fiyatları Yves'e göre fazla şişirme :)

   Sil
 3. Taş deodorantları seviyorum ben ya ♥
  Andalou renkli nemlendiricisi miydi bb kremi miydi kafayı takmıştım bir ara stokta değildi. İlgi alanımdaki markalardan.
  TBS vücut peelinginde hcevizi olanını sevmemiştim. Korkuyorum tekrar denemeye. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Andalou'nun çok güzel ürünleri var; benim son zamanlardaki favori markam diyebilirim, Derma E ile birlikte <3 Tbs hindistancevizi Monami pastel boya gibi kokuyordu sanki ya :)

   Sil
 4. Jasön şampuan listeme hızlı bir giriş yaptı. Zaten şampuan denemeye bayılıyorum acayip bir şekilde:D Andolua ürünlerini de çok merak ediyorum. Bir dahaki vitacost alışverişimin alınacak listesine girdi. Güzel bir yazı olmuş eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seversin diye tahmin ediyorum Zuhalcim Jason şampuanı. Günlük kullanım için çok nazik ve güzel bir şampuan. Andalou'nun ürünleri çok güzel, içerikleri hoşuma gitti. Yakında elimdeki ürünlerini yazacağım, teşekkür ederim :)

   Sil