31 Temmuz 2014 Perşembe

Kiehl's Rare Earth Pore Minimizing Lotion

En son Ankara ziyaretimde Gözde ile beraber Armada'daki Kiehl's mağazasına gitmiştik. Çok fazla olumlu yorumlar okuduğum için aklımda Micro-Blur Skin Perfector'ı almak vardı. Fakat uyguladığım zaman gözeneklerimde anlık hiçbir etki göremedim ben. Gözde de aynı şeyi gözlemlediğini söyledi. Daha sonra mağazadaki görevli gözenek için Rare Earth Pore Minimizing Lotion'ı önerdi. Cildimi temizleyip bu ürünü uyguladık, gözenekler üzerinde herhangi bir etki görmedik fakat cildimi o kadar mükemmel matlaştırdı ki tereddüt etmeden aldım. Bu arada çok geniş gözeneklerim yok, gayet normal boyuttalar. Fakat Micro-Blur hiçbir şekilde etki göstermedi bende, enteresan.

Ürün losyon kıvamında, akışkan bir yapısı var. Kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor, içerisindeki kil ayrışabiliyormuş. Temiz cilde nemlendirici olarak uygulanıyor. Benim cildim karma ve nemsiz, yaz aylarında çok fazla yağlanıyor. Bu ürün cildimle çok iyi uyum sağladı. Hemen emiliyor, cildime bir miktar nem sağlıyor ve matlaştırma etkisi gerçekten mükemmel! Sabah uyguladığımda cildimi saatlerce mat tutuyor, tabii öğlene doğru parlama başlıyor. Bu çok normal, bunu tamamen engelleyecek bir ürün olduğunu sanmıyorum. Olsa bile cildin yapısına aykırı birşey olurdu sanırım.

Gözenek küçültme iddialarına gelirsek; 1 aydır kullanıyorum ve gözeneklerimde herhangi bir küçülme gözlemlemedim. Zaten alırken gözenek küçültme düşüncesiyle değil matlaştırma etkisine bayılarak almıştım. Gözenekleri küçültme iddialarına pek inanmıyorum; gözenekleri anlık olarak gizleyen bazlara inanıyorum. Bu arada bu ürünü günlük nemlendirici olarak kullanmak gerekli; fakat ben sadece cildimi matlaştırmak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Nemlendirici olarak elimde daha güzel içerikli ürünler var ve günlük bakımımda onları kullanmayı tercih ediyorum. Böyle söyleyince içeriği çok mu kötü diyecekseniz; bence çok kötü değil. İçerik listesini aşağıdan okuyabilirsiniz. Arachidyl Alcohol ve Behenyl Alcohol kıvam arttıcı bildiğim kadarıyla, cildi kurutan alkolgillerden değil :) 

Genel olarak memnun kaldığım ve karma / yağlı ciltlere tavsiye edebileceğim bir ürün. 75 ml ve fiyatı 88 Lira. Ben fiyatını içeriğine göre biraz fazla bulduğumu söylemeliyim. Rare Earth serisinden daha önce Deep Pore Cleanser'ı da yorumlamıştım, onun yazısına da şuradan ulaşabilirsiniz.


2 yorum:

  1. sanırım Kiehl's Soothing Gel Maskeden sonra ilk ve tek memnun kalmadıgım Kiehl's ürünü bu oldu.. cunku ben de hic bir etkisini goremedim :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef gozenek kucultmeyi hedefleyen urunler genellikle çuvallıyor :(

      Sil