1 Temmuz 2014 Salı

Avalon Organics Lavender Luminosity Exfoliating Enzyme Scrub

Avalon Organics Lavender Luminosity Exfoliating Enzyme Scrub, geçen yaz aldığım ve o zamandan beri severek kullandığım bir peeling. 
Yapısı biraz yağlı. Ben bu durumdan rahatsız olmadım; aksine çok hoşuma gitti. Yağlı yapısı sayesinde ciltte daha nazik bir uygulama olanağı sağlıyor ve tahriş riskini azaltıyor. Yıkadıktan sonra da yağlı bir tabaka bırakmıyor. En önemlisi granülleri çok kalın değil; cildi tahriş etmeyecek boyutta. En azından ben herhangi bir sorun yaşamadım; çoğu peelingte yaşadığım o cildimi kazıyormuşum hissi yoktu. 

Gramaj olarak da gayet tatmin edici. Ben haftada bir kere kullanıyorum ve daha yeni bitecek. Kokusu adından da anlaşılacağı gibi lavantalı ve oldukça baskın. Lavanta sevmeyenleri rahatsız edebilir. Türkiye'de satışı yok; ben çok arasam da göremedim. Bunu Vitacost üzerinden 10 dolar gibi harika bir rakama edinmiştim, güzel içerikli ve nazik bir peeling arayanlara tavsiye edebilirim.

4 yorum:

 1. ürünün üstünde "brighter" "glowing" yaziyor hemen ilgimi cekti haha :D Güle güle kullan tatlim :)

  YanıtlaSil
 2. hıım enzim hıım scrub hıım avalon yazıyorum listeme. :D daha açılmamış bir peelingim var ama merak ettim açıkçası. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de elimde 2 tane kocaman peeling var ya bitmiyorlar da :)

   Sil