4 Haziran 2014 Çarşamba

Trilogy Certified Organic Rosehip Oil

Geçen sene keşfettiğim en başarılı ürünlerden biri Trilogy Certified Organic Rosehip Oil. İçeriğinde sadece organik kuşburnu yağı var, bu yüzden benim çok ilgimi çekmişti. Ciltteki skarları, çatlakları ve kırışıklıkları hafifletmeyi hedefleyen ürün damlalıklı şişede ve sarı renge sahip.
Ürünü geçen sene yaz sonunda kullanmaya başladım ve yakın zamanda bitirdim. Benim cildim karma ve nemsiz olduğu için haftada 2-3 kere gece kremi yerine kullandım. Daha kuru cilde sahip olanlar her gün kullanabilir, aynı zamanda kreminizle beraber de kullanabiliyorsunuz. Yağ olduğu için emilmesi 10 dakikayı buluyor, aynı zamanda cildi yağ içinde bırakmıyor. Uzun kullanım süreci sonunda gözlemlerim şu şekilde oldu:

-Cildi çok güzel nemlendiriyor, sabah uyandığımda cildimdeki nemsizliğin büyük oranda azalmış olduğunu farkediyorum.
-Ciltteki donuk görünümü azaltıyor ve cildi daha canlı gösteriyor. Benim en çok beğendiğim etkisi bu oldu.
-Skarlar üzerindeki etkisine gelince; benim cildimde birkaç yerde minik sivilce izleri var, bu kış onlarda azalma oldu. Bunu sadece bu ürüne bağlamıyorum çünkü aha/bha içeren ürünler de kullandım. 
-Yağ olduğu için en büyük endişem cildimde sivilce yapıp yapmayacağıydı. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
-Aynı zamanda saç bakım ürünü olarak da kullandım. Ayda birkaç kere banyoya girmeden önce ürünü saç derime masaj yaparak 1 saat kadar beklettim. Gözle görülür bir etki yok fakat mutlaka saç derimin nem dengesinin korunmasında faydası olmuştur diye düşünüyorum. Kışın saç derim kuruduğu için arada böyle bakımlar gerekli oluyor.

Bendeki 20 ml olan boyu, bir de 45 ml seçeneği var. Alırken hangi boyunu alacağım konusunda tereddüt yaşamıştım. Fakat şimdi iyi ki 20 ml olanı almışım diyorum çünkü bu boyu bana fazlasıyla yetti. Zaten açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Türkiye'de satışı yok; Naturisimo ya da Feelunique üzerinden edinebilirsiniz. Ben Naturisimo'dan almıştım. Naturisimo ve Feelunique'i henüz keşfetmediyseniz şuradaki yazımı okuyabilirsiniz. Sizin bu şekilde kullandığınız ve önerebileceğiniz yağlar var mı?

8 yorum:

 1. Bu kış Josie Maran'ın Argan yağını kullandım. O da çok başarılıydı. Maalesef bitti. Gelecek kış bulabilme imkanım olursa tekrar almak istiyorum. Bulma şansın olursa bak derim o da çok yönlü kullanım imkanı sağlıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu ben de merak ediyorum Zuhalcim, Sephora'nın sitesinde çok iyi yorumlar almış.

   Sil
 2. Kuşburnu yağını ben de çok merak etmiştim ama burada aktarlardakiler parfüm bombası. Yağlarım bitince bundan alacağım, sen de dahil herkes güzel şeyler söylüyor. Keşke Naturisimo-Feelunique'in kargosu takipli olsa:/ takipsizler elime ulaşmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke burada da doğru düzgün içeriğe sahip yağlar satılsa yurtdışından sipariş etmekle uğraşmasak. Aktardakilere güvenemiyorum ben de, bir çoğu senin dediğin gibi aşırı parfümlü ayçiçek yağı. Feelunique bir ara takipli kargo yapmıştı Türkiye'ye ama yine eski takipsiz sisteme dönmüşler.

   Sil
 3. Senin önerinle almıştım ben de bu ürünü. Kışımı kurtaran ürün olamasa da doğallığı sebebiyle pek sevmiştim kendisini. ^.^ Tekrar sağol. :)

  YanıtlaSil
 4. Halbuki ben bundan iz konusunda öyle ümitliydim ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence izler için en etkili ürünler iyi oranlarda aha bha içeren ürünler. Daha hızlı sonuç veriyor.

   Sil