26 Mayıs 2014 Pazartesi

Dior Diorskin Nude Fondöten

 Bizim blogger kızlarla arada kullanmadığımız/sıkıldığımız ürünleri kendi aramızda, blogger bazaar tadında, değiş tokuş ediyoruz. Herkes kendine göre ürünler buluyor, güzel oluyor
 Dior'un bu fondöteni de o zamanlardan birinde, Başak'tan almış olduğum bir ürün. {Başak'cığıma teşekkürler } Kuruya dönük karma cilde sahip olduğum için hydrating/nemlendirici tipte, cilde parlaklık katan fondötenler ilgimi çekiyor. Dior Nude fondöten de merak ettiklerimden birisiydi.


 Şeffaf cam bir şişeye ve gümüş renkli kapak ile pompaya sahip gayet şık bir ambalajı var. Cam olduğu için biraz ağır bir ürün, seyahatlerde taşımak için pek de uygun değil bence.
 Ambalajın üzerine hydrating/nemlendirici özellikli yazsa da kuru cilt için nemlendirmesinin yeterli olacağını pek sanmıyorum. Benim kuru-karma cildimde yanaklarımda bir süre sonra hafif pul pul olan/görünen bir ürün bu. Fakat güçlü bir nemlendirici ile desteklenirse kuru ciltler de sevebilir.
 İçeriğindeki mineral su ve şeffaf pigmentler ile ciltte maske gibi durmadan cilde ışıltı katmak vaatleri. Cilde uygulandığında ne parlak ne de mat bir duruşu var, gerçekten doğal bir parlaklık katıyor cilde. Ayrıca farkettim ki bu fondöten ile flaşlı fotoğraflarda cildim daha güzel çıkıyor Cilde verdiği o doğal parlaklık flaşlı fotoğraflarda kendini belli ediyor, cilt daha pürüzsüz ve canlı görünüyor. İçeriğinde spf 10 güneş koruması bulunuyor, spf oranı düşük olduğu için flaşlı fotoğraflarda parlama/beyaz çıkma gibi sorunlarla da karşılaşılmıyor. Tende çok doğal durmasa da maske görünümü de yaratmıyor.
 Gün içerisinde ciltte parlama yapmaması da bir diğer güzel özelliği. Yüzümü pudralamaya ihtiyaç duymadan günü bitirebiliyorum. Yağlı ciltlerde belki biraz parlama yapabilir, pudraya ihtiyaç duyulabilir.
 Kalıcılığı güzel. Yalnızca yüzünüzde ellediğiniz bölgelerde ürün silinebiliyor.


 Fotoğraftaki ürün serinin 20 numaralı rengi. Dior'da renk tonları 0 ile {nötr}, 1 ile {sarı alttonlu} ve 2 {pembe alttonlu} ile bitenler olarak ayrılıyor. 20 no benim cildimle {nc20-25} gayet güzel bütünleşti, boynum ile yüzüm arasında büyük bir fark olmadı. 20 numaradan renk olarak açık olan 10 ve 11 numaraları da bulunuyor ayrıca.
 Kıvamı kremsi de değil, akışkan da. Ciltte yayması ve cilde yedirmesi rahat, hafif yapılı bir fondöten.
 Kapatıcılığı orta derecede, çok sorunlu bir cildiniz yoksa yeterli gelecektir. Benim cildime 2-3 pompa ürün yetiyor, cildiniz sorunsuz ise tek pompada gelen ürün bile size yeterli gelebilir.

 Benim severek kullandığım ve tekrardan alabilirim dediğim bir ürün. Bu fondöteni en çok kuru-karma, karma ciltlerin seveceği kanısındayım.

 Fiyatı 162 tl ve ürün 30 ml.


2 yorum:

  1. bu fondotenden bende de var ve çok seviyorum, ama pompası tıkandı ve içinden ürün çıkaramıyorum, ne yapcam bilmiyorum hiç :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. bendekinin pompası da tıkandı bi kere, sürekli basıp zorlayınca kendi kendine açıldı sonra.. sen de zorlasan 3-5 kere açılır belki ☺

      Sil