19 Nisan 2014 Cumartesi

Moshos Garden Kil Maskesi – Lavanta & Nutmeg

  Kuruya dönük ve sivilceli cilt tipine sahip kişiler için kil maskesi kullanımı gerekli ama cildi gerdiği için de maske sonrası ekstra nemlendirici bakım gerektiren bir durum. Ben de bu dertten muzdaribim. Cildimde sivilceler olması, ten makyajı yapmam, şehrin pis havasından tiksinmem vb. nedenler ile kil maskesi ile gözeneklerimin temizlenmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bunun için çok daha profesyonel yöntemler var tabi ki ama ben cildimle oynanmasından hoşlanmayan birisiyim, o nedenle kendi çabalarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum 
 Cildim kuruya dönük olduğu için çoğu kil maskesi zaten az olan yağı cildimden alıp götürüyor, geriye gergin ve kuru bir cilt bırakıyor maalesef. Daha önce Organique kil maskesinden bahsetmiştim sizlere, saf kil. Bu tarz saf kilden oluşan maskelerin içerisine arzuya göre istenilen yağlardan eklenip kullanılabiliyor. Ama ben uğraşamıyorum mesela İçerisinde yağ bulunan kil maskesi almak isterken, İnstagram'da rastladığım Moshos Garden hesabında gözüme çarpan kil maskesinde cildi besleyici yağlar görünce ürün dikkatimi çekti. Blogger arkadaşlarımla ortak sipariş verirken ben de bu kil maskesinden istedim. 
 İçeriğinde %100 doğal kil bulunuyor. Kil yanında ise bitkisel gliserin, soğuk sıkım badem yağı, nutmeg, biberiye, lavanta gibi cildi besleyip nemlendiren; lavantanın antiseptik özelliği ile sivilcelerin oluşumunu engelleyen maddeler yer alıyor. Yukarıdaki fotoğrafta yağlı kısımlar rahatça görülebiliyor.
 Maskeyi hazırlaması yine Organique kil maskesinde anlattığım gibi, küçük bir kapta üzerine su eklenerek yapılıyor. Ben maskeden bir çay kaşığı alıp bir kaba koyuyorum, üzerine önce bir çay kağıdı su ekleyip maskeyi yumuşatıyorum ardında tekrar bir çay kaşığı su ekleyerek fırçayla güzelce karıştırarak klasik maske kıvamına getiriyorum. Siz az az su ekleyerek istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. 
 Maskeyi hazırladıktan sonra küçük fondöten fırçam ile cildime homojen bir şekilde sürüyorum. Maskeyi cildimde 10-15 dk bekletiyorum. Bu sırada fısfıslı şişedeki toniğimden maskenin kurumaması için birkaç kere yüzüme fıslatıyorum
 15 dk sonrasında ise maskeyi cildimden temizliyorum. Bu aşamada benim dikkatimi çeken maskenin el ile zor temizleniyor olması. Yağlı bir yapısı olduğu için el ile temizlerken eller vıcık vıcık yağ oluyor ve maskeyi ciltten temizlemek zorlaşıyor. İlk kullanımda bu nedenle maskeden nefret etmiştim En rahat temizleme yöntemi ise, yüz derisi için üretilmiş süngerler. Suyun altında bu tarz süngerlerle cildinizi maskeden rahatça arındırabilirsiniz.
 Temizleme sonrası geriye yumuşacık, gözenekleri kirden arınmış ve daralmış, dinlenmiş bir cilt kalıyor. Gözenekleri gayet iyi temizliyor, deri altındaki akneleri cilt yüzeyine çıkararak deri altını temizliyor {ilk birkaç kullanımda} ve cilt yüzeyindeki akneleri biraz söndürüyor. Maskeyi kullandığım süre boyunca {45-50 g'lık bu kavanoz bana 10-11 kullanım gitti} yüzümde çıkan sivilce miktarında pek bir azalma gözlemlemedim ben, eskisi kadar çıkmasa da tamamen temizleyemedi.
 İçeriğindeki yağlar nedeniyle bugüne kadar kuru cildimde kullandığım en rahatlatıcı kil maskesi oldu benim için. Temizleme sonrası cildimde gerginlik yerine nemlenmiş bir cilt hissettim.
 Moshos Garden'da lavanta&nutmeg dışında 3 farklı kil maskesi daha bulunuyor, buradan bakabilirsiniz.
 Ayrıca belirtmeliyim ki markanın ICEA vb. sertifikası bulunmuyor.

 Fiyatı 12 tl ve ürün 45-50 g.

1 yorum:

  1. Merhaba :) Blogunuzu severek takip ediyorum. Sizi de kendi bloguma beklerim - destek için siteme katılmanız beni çok mutlu eder http://nurundelidolublogu.blogspot.com.tr/ :)

    YanıtlaSil