30 Nisan 2014 Çarşamba

Acnecinamide Temizleme Jeli

 Acnecinamide, sivilceli ve akneye meyilli, siyah noktalardan şikayetçi cilt tiplerine uygun çözüm sunan ürünlerinin bulunduğu bir marka. Nem dengesini sağlayarak yağdan temizlenmiş, gözenekleri açılmış ve ölü hücrelerden arınmış bir cilt de diğer vaatleri.
 1.5 ayı aşkın süredir, sabah-akşam kullanıp bitirdim bu ürünü.

 Ürün her cilt tipine uygun olarak, yağsız olarak üretilmiş. Günlük kullanıma uygun.
 Vaatleri ise şu şekilde,
- Cildi kurutmadan ciltte biriken yağı ve kiri temizler,
- Gözenekleri açar,
- Sivilce oluşumuna yol açan bakteri yükünü azaltır.

 Ben kuru-karma, hassas, sivilceli bir cilde sahibim ve yorumlarımı da buna göre yapacağım.

 Ürün akışkan, şeffaf ve hafif bir yapıda. Akışkan olması nedeniyle, orijinal ambalajı olan tüp içerisindeki ürünü rahatça kullanamayınca Watsons-Gratis gibi mağazalarda satılan pompalı bir kaba aktardım ben. Her uygulamada 2-3 pompa ürün yüz temizliğim için yeterli oldu. 
 Köpürmesi makyajsız ciltte az. Fazla köpürmemesine rağmen cilde temizlenmişlik hissi veriyor. Jel ile temizledikten sonra ciltte bir ferahlama ve cilt nefes alıyormuş gibi hissediyorsunuz. Makyajlı ciltte neredeyse hiç köpürmüyor ve makyajı tamamen temizleyemiyor, ki böyle bir vaadi de yok zaten Bu benim üşengeçliğimden, tek bir ürünle cildim temizlensin isteğimden dolayı yaptığım bir şey. 
 Kullandığım bir süre sonunda cildimde gerginliğe ve biraz kuruluğa neden oldu bu temizleme jeli. Bu durumu güçlü bir nemlendirici ile düzelttim, dengeledim ama bu üründen daha çok karma ve yağlı ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum. 
 Ürün direk sivilcelerimi geçirdi diyemem, ürünü kullandığım sürede cildimde yeni sivilceler de çıktı ama sivilcelerin daha hızlı küçülmesine ve geçme süresinin kısalmasına neden oldu.Fakat bitmeden birkaç hafta öncesinde benim cildimde etkisini yitirdi -cildim ürüne alıştığı için olabilir- maalesef. İlk 2-3 haftada aldığım verimi alamadım. Siyah noktam olmadığı için o konuda yorum yapamayacağım ama kullandığı süre boyunca cildimde siyah nokta oluşumu da gözlemlemedim.
 Ağır sivilce sorunu yaşıyor iseniz markanın diğer ürünleri ile de destekleyerek kullanabilirsiniz ama tek başına temizleme jelinin yeterli geleceğini düşünmüyorum.
 150 ml'lik bir ürün için hızlı tükendi sanki. Bu sizin kullanım miktarınıza göre de değişebilir ama benim klasik kullandığım miktara göre kullanım süresi kısa geldi.
 Karma-yağlı ve dönemsel olarak veya hafif derecede sivilce sorunu olan bir cilde sahipseniz şans verebileceğiniz bir ürün. 
 Ürünün sonlara doğru etkisini kaybetmesi nedeniyle benim art arda, sürekli olarak alacağım bir ürün olmayacak, dönemsel olarak alır kullanırım belki.
 İçeriğinde parfüm ve peeling etkisi yaratan Lauric Acid, Citric Acid gibi maddeler bulunuyor.

 Fiyatı 15-20 tl ve ürün 150 ml.

*Ürün gönderimi için Mikro Gen İlaç'a teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

2 yorum:

  1. ben de merak ediyordum bu ürünü, yaz aylarına t bölgem yağlanıyor alabilirim ilerleyen günlerde

    YanıtlaSil