12 Şubat 2014 Çarşamba

Etkinlik: Durance {Armada AVM}

 24 Ocak Cuma günü hem markayı tanımak hem de parfümler üzerine sohbet etmek amacıyla Ankara'da yaşayan bir grup blogger Durance'ın Armada AVM'deki mağazasında buluştuk.
 Durance daha önceden ismini duyup da ürünlerini inceleme fırsatı bulamadığım bir markaydı. Armada'da açtıkları büyük, ferah mağazalarında bolca oynadım ürünlerle ☺
 Durance,
- Organik tarım ile yetiştirilen bitkilerle, doğallık derecesi %100 e yaklaşan {en az %95} kişisel bakım, sağlıklı yaşam ve ev kozmetiği ürünleri üreten ve bizlere sunan bir marka.
- Bitkisel içerik ile {balmumu dışında} üretilen ürünlerinde yapay koruyucu ve boya, paraben, SLS, phenoxyethanol, silikon kesinlikle kullanmıyorlar. ECOCERT sertifikasına sahip olmaları da ayrıca güven verici.
- Marka ürünlerinde hayvansal içerik bulundurmuyor ve ürünler hayvanlar üzerinde denenmiyor. Cruelty-free bir marka.
 Markanın geri dönüşümlü paketlerini, ambalajlarını da ayrıca beğendiğimi belirtmeliyim. Üzerlerindeki zeytin ve gül dallarıyla sade ama şık görünüyorlar kesinlikle.
 Mağazaya ilk girdiğinizde sol tarafta vücut ve cilt bakım ürünlerini görüyorsunuz. Burada EDT'ler, duş jelleri, vücut losyonları, yüz temizleyici ve nemlendirici ürünleri, dudak kremleri gibi çeşit çeşit özellikte ürünleri bulabilirsiniz.
 Mağazanın sağ tarafında ise ev/ofis gibi kapalı mekanları ilgilendiren ürünler bulunuyor. Bu bölümde insan kendini kaybediyor gerçekten. O kadar çok koku çeşidi ve ürün var ki, insan hangisine bakacağını şaşırıyor. Oda spreyi, kandil, çubuklu ev kokuları gibi ürünler bulunuyor bu tarafta.
 Sağ tarafın en sonunda ise saf bitkisel yağlar ve meyve özleri ile elde edilmiş, mis kokulu, rengarenk sabunlar bulunuyor.
 Bu kısım ise Durance markalı olmayan ama mağaza aracılığı ile satılan yine doğal içerikli ürünlerin bulunduğu bölüm. Diş macunu, saç bakım ürünleri, makyaj ürünleri, meyve cipsleri, zeytinyağı, reçel gibi ürünleri de bu kısımda görebilirsiniz.
 Mağazayı biraz kurcaladıktan sonra Özlem Hanım'ın parfüm hakkında verdiği bilgileri dinledik, merak ettiklerimizi sorduk. Parfüm üzerine çok güzel sohbetler yaptık.
 İlk olarak Özlem Hanım parfümlerde bulunan üst, orta ve alt notalardan bahsetti bizlere.
- Üst nota: Parfüm sıkıldığında burnunuza gelen ilk kokular. Bu tarz kokular hafif moleküllü olup hızlıca hareket ettikleri için hemen hissediliyorlar. Limon gibi fresh kokular örnek gösterilebilir. 
- Orta nota: Parfüm tende biraz durdukça ortaya çıkan, daha ağır moleküllü kokular. Yasemin gibi çiçeksi kokular örnek gösterilebilir.
- Alt nota: Parfüm tende kaldıkça en son ortaya çıkan ağır moleküllü kokular. Paçuli gibi odunsu kokular örnek gösterilebilir.

 Bu bilgilendirme sonrası Özlem Hanım mağazadaki bazı parfümleri koku kartlarına sıkarak bizlere parfümde hangi notaların bulunduğunu tahmin etmemizi istedi. Grupça bu konuda başarılı sayılırdık

 Daha sonra Özlem Hanım parfüm alışverişi hakkında birkaç ipucu verdi bizlere.
- Parfüm alışverişine sizi çok iyi tanıyan, tarzınızı bilen birisi ile çıkın. 
- Parfümleri önce koku kartlarına sıkıp koklayarak, beğendiğiniz koku sayısını ikiye indirin.
- Sayısını ikiye indirdiğiniz parfümlerden birini sağ diğerini sol bileğinize sıkarak teninizdeki duruşlarına bakın.
- Beğendiğiniz parfümü satın alın

 Koku seçiminin yaş/ten rengi gibi unsurlara göre de değiştiğinden bahsetti Özlem Hanım. Genç yaştaki bayanların daha meyvemsi, çiçeksi kokuları kullanabileceğini, ileri yaşlardaki bayanların ise daha fresh kokulara yönelmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca beyaz tenlilere meyvemsi, fresh kokular daha çok yakışırken, esmerlerin her türlü kokuyu kaldırabildiklerini de ekledi. Özlem Hanım'ın parfüm konusunda uyardığı bir konu da kokunun kesinlikle temiz tene sıkılması. Fakat ilginçtir ki temiz vücuda sıkılan parfümün, ciltteki açık gözeneklerde hava akışının artması nedeniyle, kalıcılığı tende daha az oluyormuş. Parfümün kalıcılığını artırmak için koku ile aynı duş jeli ve vücut losyonu kullanılabilir tabi ki. 
 Durance ekibi etkinlik sonrası bize bir sepet hediye hazırlamıştı. Ben bu güzel kokular arasından bambulu olan ev kokusunu seçtim Çok da severek kullanıyorum evde, tavsiye ederim. Biraz erkek parfümlerini andırsa da çok ferah bir kokusu var.
 Hediyemi seçtikten sonra, mağazada raflarda duran samplelardan kendime uygun olan, merak ettiklerimi de aldım. Ve önceden mağazaya gidip de bayılıp almadığım vanilya ve ylang ylang'lı parfümünden satın aldım ♥ Ayrıca yazısı gelecek, ayıla bayıla kullanıyorum Kesinlikle deneyin derim.
 Etkinlik sonrası Özlem Hanım ve Selin Hanım bizleri Armada'da yeni açılan Hello Kitty World'ün kafesinde ağırladılar. Kafenin şirin mi şirin Hello Kitty'li bardaklarından çay içtik, kurabiyelerinden yedik ve bolca sohbet ettik.

 Durance markasına online sitesinden ve satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

 İlgileri, hediyeleri ve dolu dolu geçirdiğimiz saatler için tekrardan Özlem Hanım ve Selin Hanım'a çok teşekkür ederim. 


/////

 Benim Durance'tan en kısa zamanda almak istediklerimin listesi hazır Sizlerin Durance markasına ait kullanıp memnun kaldığınız ürünleri hangileri?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder