26 Şubat 2014 Çarşamba

Ecowell Likit Yüz Temizleme Sabunu

 Ecowell, ICEA gibi önemli sertifikalara sahip, içeriklerinde zararlı kimyasalları barındırmayan, doğal ve organik içerikli ürünler üreten bir Türk markası.
 Benim marka ile tanışmam Ankara'da yapılan bir Blogger buluşmasında Lilakutu'nun markaya ait temizleme jelini göndermesi ile oldu.
 Son 4-5 ay tanıtacağım bu temizleme jelini kullandım ve bitirdim. Bundan önceki yazımda da {Bitenler #21 yazısı} az biraz bahsetmiştim zaten bu üründen ☺

 Ecowell likit yüz temizleme sabunu, içeriğindeki organik portakal yağı ile cildi besleyip koruyarak, kurutmadan ciltteki kiri, fazla sebumu ve makyajı temizlemek için üretilmiş bir yüz bakım ürünü.
 Kıvamı isminde de geçtiği gibi oldukça likit, neredeyse su gibi. Bu nedenle gelecek ürünü ayarlaması biraz zor. Kendi ambalajı gibi dökerek değil de pompalı bir kaba aktarıp o şekilde kullanmak en rahatı bence. 
 Köpürmesi makyajsız ciltte orta derecede. Makyajlı ciltte ise neredeyse hiç köpürmüyor fakat tüm makyajı gerçekten çok güzel çıkartıyor. Sadece eğer eyeliner kullanıyorsanız az miktarı gözünüzde kalabilir. Temizleme sonrası cildimi tonikle sildiğim zaman fondöten, rimel gibi makyaj kalıntıları ile karşılaşmıyorum. Sevdiğim özelliklerinden birisi bu oldu.
 Makyajı bile bu denli güzel temizleyen bir ürün cildi kirden, fazla yağdan güzelce arındırıyor. Kullanım sonrası cildimde kurutma veya germe de yapmadı. Sevdiğim diğer bir özelliği ise bu. Benim gibi kuruya dönük bir cildiniz var ise rahatça kullanabileceğiniz bir temizleme ürünü. 
 Kokusu, içeriğindeki portakal nedeniyle biraz ekşimsi, portakalımsı Öyle buram buram kokan bir ürün değil, hafif. Parfüm içermediği için çok da güzel koktuğunu söyleyemem. İlk başlarda kokusunu biraz yadırgasam da sonradan alıştım. Markanın ürünlerinin hepsinde sentetik kokular değil esansiyel yağlar kullanılıyormuş. 
 Dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün. Kullandığım süre boyunca da benim cildimde herhangi bir reaksiyona neden olmadı.
 Markanın ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Cruelty free.
 Ürünün üretim ve son kullanma tarihlerine de ürün kabının arka kısmından bakabilirsiniz.
 Ürün hakkındakı bilgi ve içerik listesini, Ecowell'e ait bilgileri sitesinde bulabilirsiniz.

 Benim içim rahat ve severek kullandığım bir ürün oldu. Tekrardan alınabilir

 Fiyatı 36 tl ve ürün 150 ml.

7 yorum:

 1. İyi ki yazmışsın,bende de var ama daha kullanmadım.Ön bilgi oldu ben,m için,teşekkürler ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ehehe sen de seversin umarım.. güle güle kullan ☺

   Sil
 2. makyajı güzel temizlemesi süper, içeriği ve hayvanlar üzerinde deney yapmaması da, kuru cildi daha çok kurutur mu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim cildim kuruya dönük.. nemli bir cilt bırakmıyor ama gergin ve kuru bir cilt de bırakmıyor ☺

   Sil
 3. Bu ürünü de alınacaklar arasına not ediyorum. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Bende yeni aldım , cildim yağlı .. Umarım güzel sonuç alırım :)

  YanıtlaSil