17 Ocak 2014 Cuma

NYX The Runway Collection 10 Renk Far Paleti {#07 - Versus}

 Sevgili Başak'ın bana aldığı yılbaşı hediyelerinden birisi bu far paleti Diğerleri de ilerleyen günlerde blogda olacak. 
 Bilenleriniz vardır NYX markası son yıllarda ülkemizde Douglas mağazalarında satılmaya başlandı. Geçtiğim aylarda da Rossmann'larda NYX stantları yerlerini aldı. Ve tabi ki Türkiye'ye gelen çoğu kozmetik markası gibi yurtdışında uyguna satılan bu marka da ülkemizde 2-3 katı fiyatına satılıyor :/ Çok pahalı olmasa da gerçek fiyatı 5 dolar olan allıklar burada 33 tl.ye satılıyor malesef. Gerçek fiyatı bilince de satış fiyatından insanın alası gelmiyor. Evet, içimi de döktüğüme göre palete geri dönebiliriz
 Far paleti The Runway isimli bir koleksiyona ait ama geçen gittiğim Rossmann'da bolca bu koleksiyona ait far paleti vardı. Versus isimli bu paletten başka 3 farklı isimde ve renkte palet daha bulunuyor sanıyorum. 
 Paletin ambalajı parlak siyah renkte, açıp kapatması rahat.
 Ambalajın arka kısmında bulunan tavşan resmi ile markanın hayvanlar üzerinde deney yapmadığı da anlaşılıyor.
 Palette ışıltılı/sedefli ve mat 10 renk bulunuyor. Üstteki sıra genelde doğal, alttaki sıra genelde mor/lila tonlarından oluşuyor. Farların büyüklükleri gayet iyi, fırçaya alımları rahat.
 İçerisinde bütün kapağı kaplayan büyükçe bir aynası ve çift yönlü aplikatörü de bulunuyor.
 Bu paletteki farların daha çok yeşil/ela gözlülere yakışacağı kanısındayım. Doğal toprak ve mor tonlarının olduğu çok hoş bir palet.
 Farların renk vermeleri güzel, sadece alt sırada ikinci renk biraz sıkıntılı.
 Biraz tozutma sorunları var, özellikle üst sırada ortadaki ve alt sırada ilk renk fırçaya alırken baya toz toz oluyor. Fırçadan fazlasını iyice atıp, bu renkleri öyle uygulamak gerekli. Yoksa göz altına dökülme yapabiliyorlar.
 Kalıcılıkları baz olmasa dahi gayet iyi. Benim göz kapaklarım pek yağlı değildir, yağlı göz kapaklarına sahip kişiler farların altına baz kullanırlarsa daha iyi sonuç elde edebilirler. 
 Renkler birbirleriyle gayet uyumlu. O nedenle seyahatlerde taşımak için uygun bir palet. Gündüz için doğal tonlarda, gece için daha koyu, mürdüm tonlarında makyajlar yapmak için ideal.
 Benim paletteki favori renklerim ise üst sıradan 2. ve 4., alt sıradan 1. ve kaş altını, göz pınarı aydınlatmak için de 5. renkler.

 Ben gerçekten beğendim, bana hediye edildiğinden beri elim çoğunlukla bu palete gidiyor Bu güzel hediye için Başak'a tekrardan teşekkür ederim ♥

 Fiyatı 40 tl ve ürün 14 g.

8 yorum:

 1. Renkler güzelmiş Gözde'cim. Alttaki soldan birinci tam senin rengin. Güle güle kullan bebişim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Yelda'cım, evet o renk çok hoşuma gidiyor benim ☺

   Sil
 2. Güle güle kullan canım arkadaşım!!! Beğenmene çoook sevindim ki!!!! Öpücük :)

  YanıtlaSil
 3. Renkleri güzel görünüyor, güle güle kullan :')

  YanıtlaSil
 4. çok güzel görünüyor.

  YanıtlaSil