25 Ocak 2014 Cumartesi

Avon Mega Effects Maskara {Brown Black}

 Avon'un en son çıkartmış olduğu, değişik tasarımı ile dikkat çeken Mega Effects rimeli. Kırmızı-siyah hoş bir ambalaja sahip. 
 Ürünü kutusundan çıkardıktan sonra kırmızı kapağı açtığınızda rimelin kırmızı renkteki tutma kısmını görüyorsunuz. Bu kısım sizin rimeli en rahat şekilde tutup, rimeli uygulayabilmeniz için 180 derece hareket edebiliyor. Bu kısmı da hafifçe sağa sola doğru sallayarak yukarı doğru çektiğinizde rimelin fırçası çıkıyor. 
 Plastik kıllı rimelin fırçası yukarıdaki gibi, ince ve yanlara doğru uzun. Sadece üst kısımda U şeklinde kıllar olacak şekilde tasarlanmış. Uygulama da genel olarak uç kısımdaki kıllar ile yapılıyor. İstenirse rimel ters tutularak, yukarıdan da kirpiklere uygulanabiliyor. Hangi uygulama şekli kolayınıza gelirse...

 Rimelin açılışı ve kirpiklere uygulanma şekli;
 Bendeki ürünün brown black rengi. Kahvelik kirpiklerde bariz belli olmasa da siyah renkli rimellere oranla daha yumuşak duruyor. Göze daha doğal bir görünüm katıyor.
 Bu rimel elime ilk ulaştığı zaman uygulama yaptığım birkaç seferde sevmemiştim. Yapısı ıslak olduğu için kirpikleri uzatma ve kıvırma konularında başarısız gelmişti bana. Bir süre kullanmadım, o süre zarfında kıvamı biraz koyulaşmış ve daha kullanılabilir bir hal almış ama daha sonra 9-10 kere kullanmama rağmen yapısı hala bana biraz ıslak geliyor. Kısacası bu rimel durdukça, kullanıldıkça güzelleşen rimellerden. 
 Ben bu rimeli uzatma konusunda tek başına kullanımda pek sevemedim açıkçası, bu nedenle bu rimel öncesi uzatma özelliği olan başka bir rimeli tek kat uygulayıp sonrasında Mega Effects rimelimi uyguluyorum. Kirpikleri ayırıp, dolgunlaştırma konusunda ise başarılı. Ayrıca 
uygulamalar arasında rimelinizin kurumasını beklerseniz, bu rimelle sonraki katta daha iyi verim alıyorsunuz. Kuruma süresi ise diğer rimellere göre biraz daha uzun.
 Islak yapısı nedeniyle kirpik kıvırıcı ile kıvrılan kirpikleri biraz düşürüyor. Bu devrede yine katlar arası rimelin kurumasını beklemek kirpiklerin kıvrıklığını koruması açısından yararı oluyor.
 İlk kullanımlarda fırçasının değişikliğinden dolayı göz çevreme fazlaca bulaştırıyordum, artık alıştım sayılır. Hatta kolay bile gelmeye başladı diyebilirim, sadece alt kirpiklere uygularken biraz zorlanıyorum Eliniz alışana kadar göz çevrenize bulaşabilir ve zamanınızı alabilir.
 Gün içerisinde göz altına dökülme, akma gibi problemlere neden olmadı. Temizlenmesi de rahat.

 Tek başına kullanımda beni çok da tatmin eden bir ürün olmadı. Uzun kirpikli kişilerin bu ürünü daha çok seveceğini düşünmekteyim

 İndirimsiz fiyatı 28 tl ve ürün 9 ml.

*Ürün gönderimi için Avon'a teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

14 yorum:

 1. Ben de bu maskarayı kullanıyorum fakat tek başına yeterli bulmadığım için öncesinde başka bir maskara uygulayıp daha sonra bunu sürüyorum. Bu arada Rimelin yüzü olan kızla göz şekliniz çok benziyor :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de aynı şekilde kullanıyorum ☺
   aa evet siz söyleyince dikkatlice baktım da benziyor ☺☺

   Sil
 2. İlginç bir rimel:) ben de ilk sürdüğümde biraz bulaştırdım ama sonradan alıştım sayılır. Çok alışık olduğumuz rimellerden değil o yüzden elim çok da gitmiyor bu rimele. Ama dolgunlaştırmasını ben de beğendim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ya kısıtlı sürede kullanmalık bir rimel değil ☺ dikkatli kullanmak lazım

   Sil
 3. Güle güle kullanın :) Bu arada göz kaleminizin rengine bayıldım adı nedir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim ☺
   mac'in bi koleksiyonda çıkarmış olduğu jel eyeliner gözümdeki.. ismi midnight blues, ileriki koleksiyonlarda tekrardan çıkar belki, ben de çok severek kullanıyorum ☺

   Sil
 4. Merhaba,
  Blogunuzu cok begendım ve sızı takıbe aldım.
  Sevgiler,
  Bende bloguma beklerim http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederiz ☺
   bloga bakıyorum şimdi

   Sil
 5. Merhaba,
  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Çok sevgiler
  http://mommyslifetime.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. O göz kalemi rengi gerçekten şahane..zümrüt gibi..o yeşil tonuna bende bayılırım sürmesem de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de yakıştıramam bu tonları kendime pek ama bu eyelinerı severke kullanıyorum ☺

   Sil
 7. Bende de siyah olanı var Mega effects'in, ilk başta zorlanmıştım ama şimdi çok rahat kullanıyorum. Baya hacim veriyor bence, hele iki-üç kat sürünce :) Bence şuan sadece Avon'da olmasına rağmen bu rimel tipi yaygınlaşıcak.

  Şimdi yazdıklarını okuyunca Brown Black de mi sipariş etsem dedim ama mat siyah göz kalemi ile kullanınca garip durmaz mı diye şüpheye düştüm. Denedin mi öyle?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uzaktan -fazla ışıklı ortamlar dışında- kahvelik fazla belli olmuyor ama siyah yerine renkli eyelinerlarla daha çok yakışıyor bence ☺ ben de hep bu şekilde kullandım, siyahla biraz uyumsuz olabilir.

   Sil