2 Aralık 2013 Pazartesi

Rimmel Scandaleyes Serisi {Likit Far/Eyeliner/Rimel}

 Yakın zamanda yazısını yayınladığım Blogger etkinliğinde sponsor firmalardan birisi olan Watsons tarafından bizlere hediye edilen, mağazalara yeni gelen Rimmel Scandaleyes serisindeki bazı ürünlerden bahsedeceğim bugün sizlere.


Rimmel Scandaleyes Eye Shadow Paint {#011-Mercury Silver}: Elimin üzerinde deneyip, hızlıca sabitlenmesini görene kadar bu ürünü renginden dolayı kullanmam diyordum. Bu ürün bir likit far, ayrıyetten harika bir far bazı görevi de görüyor. Swatchta yoğun uygulanmış halini görüyorsunuz, göze uygulandığında kesinlikle bu kadar abartı durmuyor. Homojen şekilde dağıtıldığında göz kapağına hoş bir aydınlık ve ışıltı veriyor. Yapısı akışkan değil, dağıtması çok rahat. Uygulandıktan kısa süre sonra sabitleniyor ve gün içerisinde hiç bozulmadan kalıyor. Üzerine uygulanan farların daha canlı durmasını sağlıyor ve çizgilenmelerini, renklerinin solmasını önlüyor. Ayrıca kaş altına ve göz pınarına uygulandığında bu bölgeleri ekstradan aydınlatmaya gerek de kalmıyor. İçerisindeki minik ışıltılar nedeniyle üzerine uygulanan mat farların matlıklarını biraz kaybetmelerine neden oluyor.
 Elime geçtiğinden beri sürekli bu ürünü kullanıyorum ve çok memnunum. Gümüş renginden başka 3 rengi çeşidi daha varmış, onları da denemeyi düşünüyorum. 

 Ürün 7 ml.
\\\\\

Rimmel Scandaleyes Thick&Thin Eyeliner: Bu zamana kadar denediğim keçe uçlu kalemler arasında ucunu en çok sevdiğim ürün bu oldu. Kısa, sert ve kesik uçlu eyeliner fırçalarına benzeyen uç sayesinde kontrolü çok rahat bir eyeliner. Kesik ucu ile kuyruk da kolayca yapılabiliyor. Benim bu üründe sevmediğim, çoğu keçe uçlu eyelinerda da yaşanan renk yoğunluğunun fazla olmaması. Bu ürünle güzel, tok bir siyahlık elde edebilmek için 2-3 kere çizginin üzerinden geçmek gerekiyor. Bunun dışında kalıcılığı çok iyi, göz kapağına bulaşmıyor, dağılmıyor. Waterproof denilmiş ama su ile temas ettirildiğinde hemen dağılıyor, bozuluyor. Göz makyaj temizleyiciler ile kolay temizleniyor.
 Tekrar alacağım bir ürün olmayacak büyük ihtimal ama ucunu sevdiğim için, ürün bittikten sonra çöpe atmayıp gel eyelinerlar ile bi süre kullanmaya devam edeceğim. 

 Ürün 1.1 ml.
\\\\\

Rimmel Scandaleyes Retro Glam Rimel: Siyah-beyaz hoş bir ambalaja ve orta kalınlıkta S şeklindeki bir fırçaya sahip. Rimmel markasından denediğim ikinci rimel bu. İlk satın aldığım Lash Accelerator rimeli beğenmeyince bir daha Rimmel markasının maskaralarına yanaşmadım. Retro Glam, Lash Accelerator'a göre daha iyi olsa da, yine de beni tatmin eden bir ürün olmadı.
 Ürünün vaatleri, topaklanma yapmadan kirpiklere hacim vermek. Vaatlerini gerçekten yerine getiren bir ürün. Dikkatli uygulanırsa topaklanma yapmadan, kirpikleri güzelce ayırarak hacim veriyor. İkinci katı uygulamadan önce rimelin kurumasını beklerseniz ikinci kattan daha iyi verim alabiliyorsunuz. Ürünün sevmediğim özellikleri, uzatma konusunda başarısız olması ve her kirpiği aynı oranda uzatamaması. Kısalı uzunlu kirpiklerin oluşmasına neden oluyor. En azından benim kirpiklerimde bu şekilde oldu. Bu rimeli uzun kirpikli kişilerin daha çok seveceği kanısındayım

 Ürün 12 ml.
\\\\\

 Aşağıdaki fotoğraflarda bahsettiğim bu üç ürünün göze uygulanmış halini görebilirsiniz
DSCN6703

 Benim bu üç ürün arasındaki favorim kesinlikle far bazı şeklinde kullandığım likit far. Tavsiye edilir

 Mutlu günler!

10 yorum:

 1. Eyeliner'i muhteşem çekmişsin Gözde!!!

  Aslında, eyeliner'ı ben ilk kullandığımda tek seferde simsiyah yaptı. Fakat kullandıkça etkisi azaldı. Yine de sevdim ve ben muhtemelen biterse yeniden alırım. Far için de seninle aynı sevgiyi bekliyorum.

  Rimele gelince, ben etkisini pek sevdim fakat gün içinde çok döküldü. Bu yüzden de kullanmaya elim gitmiyor :( Zaten adam gibi rimel arıyorum bu ara, elimdekilerin hepsini fırlatıp atasım var :(

  Öperim!!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Başak'cım :*
   eyelinerı ilk kullandığımda bende de baya siyah durdu ama etkisi zamanla azalıyor cidden :/ far pek göözel canım ☺
   rimel bende dökülme yapmadı ama dediğim gibi uzatması tatmin etmedi beni :/ güzel rimel arıyorsan YSL rimellere bak derim ☺
   mockk!!

   Sil
 2. eyelinerın ucu çok kullanışlı görünüyor :)

  YanıtlaSil
 3. Bende henüz denemedim bu ürünleri ama çok merak ediyordum. Yazı benim ön fikir edinmem açısından çok iyi oldu :) Benim kirpiklerim uzun bakalım bende nasıl duracak?
  Teşekkürler Gözde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben hemen kullanmaya başladım dayanamayıp ☺☺
   beğenirsin umarım canım :*

   Sil
 4. eyelinerı özellikle merak ettim sürmesi kolay görünüyor ki ben eyeliner kolay çekemiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kullanımı çok rahat, denemelisin bence ☺

   Sil
 5. Eye lineri cok guzel surmussun cnm bu arada rimelde cok guzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim ☺
   rimelle pek anlaşamadım ben :/

   Sil