28 Aralık 2013 Cumartesi

Organique Kil Maskesi

 Günaydın!
 Bugün markanın mail atması ile kendisinden haberdar olduğum Organique markasının doğal kil maskesinden bahsedeceğim. Mail sonrası markayı biraz araştırdım ve temiz içerikli ürünleri ile ilgimi çekti.
 Organique, 2003 yılında kurulmuş doğal içerikli ürünler üreten, üretim sırasında hayvansal ürünler kullanmayan ve ürünlerini hayvanlar üzerinde denemeyen bir Polonya markası.

 Organique markasına ait ürünler;
- Home SPA ürünleri: Vücut Yağı, Masaj Yağı
- Cilt Bakım Ürünleri: Losyon, Krem, Balsam, Anti-Akne, Peeling
- Vücut Bakım Ürünleri: Vücut Yağı, Losyon, Krem, Serum, Peeling
- Saç Bakım Ürünleri: Şampuan, Saç Kremi, Saç Maskesi
- Duş Jeli, Vücut Kreması, Banyo Nektarı, Banyo Topu, Banyo Tuzu, Banyo Pudrası
- Yosun Maskesi, Kil Maskesi
- Anti-aging Bakım Ürünleri
- Erkekler için özel ürünler
- Doğal Gliserinli Sabunlar
- Mumlar
  Marka bilgilendirmesi sonrası gelelim kil maskemize. Ambalajın üzerindeki içerikte de gördüğünüz gibi ürün sadece Morocco Atlas dağlarından elde edilen kilden oluşuyor. Bu ürünün özelliği cildi ölü hücrelerden, yağdan ve kirden arındırması, gözenekleri temizlemesi. 
 Ben bu ürünü sadece T bölgemde kullanıyorum. Yanaklarım kuru olduğu için bu tarz yağ emen maskeler yanaklarımda pul pul görünüme neden oluyor. Haftada bir uyguladığım bu maskeden memnunum.
 Kullanım şekli olarak 2 kaşık kile 2.5 kaşık su eklenmesi söylenmiş. Ben 2 çay kaşığı kile maske sıvı olmayacak, ciltten akmayacak şekilde göz kararı su ekliyorum. İçerisine istenirse birkaç damla da cilt ile uyumlu yağlardan koyabilirsiniz. Kilin biraz suyu çekmesini bekledikten sonra iyice karıştırarak kilin erimesini ve maskenin kıvamını almasını sağlıyorum. Burada iri haldeki kili ezip kırarak küçük boyutlara getirmekte fayda var. Bu şekilde daha homojen bir maske elde edebilirsiniz. Kıvamı sıvı olmayacak hale gelen maskeyi de kullanmadığım minik, yumuşak bir fondöten fırçası ile yüzüme sürüyorum 15-20 dk kadar bekletip, ılık su ile yüzümü duruluyorum. Burada dikkat edilecek nokta ise ambalaj üzerinde kullanım şeklinde yazdığı gibi maskenin kurumamasına dikkat etmeniz. Kuruduğu zaman ciltten temizlemesi gerçekten zorlaşıyor. Kurumaması için arada bir toniğinizden ya da püskürtmeli bir şişeye koyduğunuz suyu yüzünüze fıslatabilirsiniz
 Maske sonrası cildimde bir aydınlanma, canlanma gözlemliyorum ben. Dinlenmiş bir cilt bırakıyor geriye. Gözenekleri de temizliyor ve küçültüyor, fakat kullandığım 1.5 aylık süreçte -kalıcı şekilde- gözenek boyutlarımda bir değişiklik göremedim ben. Deri altındaki sivilcelerimi temizledi, cilt yüzeyindeki sivilcelerimde fark yaratmadı. Ürün bitimi sonunda sivilcelerimde azalma olursa yazıyı güncelleyeceğim

 Ürün gramajı 200 ml, 1.5 ayda yarısına yeni geldim. Kullanım miktarına ve sıklığına bağlı olarak 3-4 ay rahat kullanılır bence. Fiyatı 27 tl. Organique ürünlerine Antalya MarkAntalya AVM'deki mağazalarından ulaşabilirsiniz. İnternette ise sadece Dermoeczanem'de rastlayabildim.


*Ürün gönderimi için Organique'e teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder