20 Aralık 2013 Cuma

Avon True Colour "Metal Eyes" 4'lü Far Paleti

 Önceden buradaki yazımda tanıttım Jeans rengi elime ulaşmadan önce sipariş etmiştim bu paleti. Avon'un lansmanında dikkatimi çekmişti paletteki renkler. 
 Metal Eyes palet, 1 numarada sedefli beyaz, 2 numarada hardal-altın rengi, 3 numarada ışıltılı koyu kahve ve 4 numarada ışıltılı füme tonlarından oluşuyor. İçerisinde büyükçe bir aynası ve çift taraflı aplikatörü bulunuyor.
 Jeans palette pigmentasyon sorunundan yakınmıştım hatırlarsanız, bu palette de bazı renklerde aynı sorun mevcut. Özellikle 4 ve 1 numaralı renkler renk verme konusunda zayıf.
 1 numarayı ben daha çok göz makyajım bittikten sonra göz kapağımın orta kısmına pıt pıt dokunduruyorum. İçindeki minik ışıltılar ayrı bi hava katıyor. Kaş altı ve göz pınarı için fazla ışıltılı geliyor bana.
 2 numara, hardal-altın sarısı karışımı çok hoş bir renk. Aslında bu rengi daha koyu -hardal rengi- bekliyordum. Hafif sedefli bi yapısı var. 
 3 numara, paletteki en güzel ve en pigmentli renk. İçerisinde bronz renkte ışıltılar bulunan çok koyu kahve tona sahip. Kabında sıcak tonlu kahve gibi dursa da gözde daha soğuk, siyahımsı bir renk alıyor. Paletteki hem yapı hem de ton olarak favori rengim.
 4 numara, kabında görünen rengine rağmen renk verme konusunda en zayıf olanları. İçerisinde gümüş rengi ışıltılar bulunduran füme rengi.

 Jeans paletin yazısında bahsettiğim uygun fırça ve uygulama şekilleri bu ürün için de geçerli. Bu palet ile en iyi sonuç yine ıslak kullanım ile elde ediliyor. Kalıcılıkları fena değil, istenirse altına baz uygulaması yapılabilir. Işıltılar uygulama sırasında göz çevresine dağılmıyor, uçuşmuyor. 
 Metal Eyes da bayıldığım bir palet olamadı malesef.

 Fiyatı 26.50 tl ve ürün 5 g.

4 yorum:

 1. bu paleti sırf 3 numara için alabilirim...aslında 4 numarayı da çok beğeniyorum ama ah bu pigment durumunu bir halledebilseler !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 numara cok guzel cidden, pigmentasyon olarak butun renkler onun gibi olmaliydi :/

   Sil
 2. bunu çok merak ediyordum gözündede görmek isterim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avon'un son cikan rimelinin swatchunu cekerken goz makyajimda bu paleti kullanmistim, onun yazisinda goreceksin ilerde :))

   Sil