13 Kasım 2013 Çarşamba

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion Plus(+) Nemlendirici

 Clinique markasının en çok satan 3 adımlı cilt bakım sisteminin son aşaması olan DDML losyon yenilenen formülü ile geçtiğimiz aylarda isminin sonuna (+) eklenerek satışa sunuldu. Kuru-karma, kuru ve çok kuru cilt tiplerine göre bir nemlendirici ürün bu.
 Ben de 1.5-2 ay önce elime geçen bu ürünü kuru-karma cildimde hemen denemeye başladım. Şu an tüpün yarısından biraz fazlası bitmiş durumda.

 Öncellikle ürünün vaatlerinden bahsediyim;
- Cildin nem bariyerini 8 haftada %54'e varan oranda güçlendirmesi.
- Cildin yağ oranını değiştirmeden nemlendirme oranını 2 katına çıkarması. Gün boyu nemli bir cilt sağlaması.

 Ben bu ürünü makyaj yapmadığım günlerde günlük rutin cilt temizliğinden veya cildimdeki makyajı temizledikten sonra kullandım/kullanıyorum.
 Bundan önceki klasik DDML nemlendiricinin seyahat boyunu bi süre kullanıp beğenmemiştim. Ciltte pudramsı bi his oluşturuyordu ve nemlendirmesi benim için yeterli gelmemişti. 
 İlk DDML deneyimim kötü olunca bu ürüne de ister istemez bi ön yargı ile yaklaştım fakat şimdilerde severek kullanıyorum. Önceki DDML ile farklılar bence.
 DDML+ ciltte pudramsı, kuru bir his bırakmıyor. Aksine cilde parlaklık ve yumuşaklık veriyor. Fakat bu losyon da cilt tarafından emilse bile, ciltte yapış yapış ve biraz yağlı bir hisse neden oluyor. Az miktarda uygulandığında o his azalıyor ama bu sefer de nemlendirmesi bana yetersiz geliyor. İlk başlarda yapış yapış olması bana rahatsızlık verse de şimdilerde alıştığım için hiç tınlamıyorum  Yapışkanlık hissinden hoşlanmıyorsanız, bi şekilde ürünü deneyerek alın derim.
 Cilde verdiği nem, cildi nemlendirmesi gerçekten güzel ve uzun süreli. Ürünü uygulama aralarında geçen sürede cildimde hiç gerginlik hissetmiyorum. Kullandığım süre boyunca da cildimde hiç kuruluk meydana gelmedi. Nemlendirme konusunda kendisini gerçekten beğendim.

 Losyon kıvamında, açık sarı renkte. Klasik DDML'a göre daha akışkan bir yapıya sahip.
Ciltte kolayca dağılıyor ve cilt tarafından da kolayca emiliyor. 
 Kullandığım süre boyunca cildimde sivilceye ve alerjik reaksiyonlara neden olmadı.

 Klasik DDML'den farklı olarak içeriğine Hiyalüronik asit {nem tutma kapasitesini artırıcı}, gliserin {nem tutucu} ve üre {cildin doğal nemlendirme elementi} eklenmiş. Ayrıca susam yağı, arpa ve salatalık ekstraktları da içeriğe eklenen bazı maddeler. Ve bu yeni losyon paraben içermiyor fakat mineral yağ hala listenin ikinci maddesi olarak bulunuyor.
 Her Clinique ürünü gibi bu da parfümsüz.

 Şu yapışkanlık hissine çare bulursam ve mineral yağ oranı azaltılırsa benim kış aylarında tekrardan alabileceğim bir ürün kendisi.

 2 farklı boyu bulunuyor. 50 ml boyu 59 tl, 125 ml boyu 129 tl.


*Ürün gönderimi için Clinique'e teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

8 yorum:

 1. Ben de severek kullanıyorum bu ürünü :)

  YanıtlaSil
 2. maalesef cildim silvilcelendirdi :( alırken küçük boyunu alın yoksa elinizde kalıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten denenerek alınması gereken bi ürün..

   Sil
 3. Nemlendirmesi güzel ama bıraktığı yağlı histen hiç hoşlanmadım. Biraz ağır geldi sanırım. Havalar biraz daha soğusun o zaman tekrar deneyeceğim..

  YanıtlaSil
 4. Cildimiz ve sıkıntılarımız aynı gibi görünüyor. Önerim DDML Gel alman. Gel olanı hem harika nemlendiriyor hem deyağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor. Pudramsı kuruluğua da neden olmuyor.
  www.gossipguyistanbul.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gel olanı da kullandım yazıda belirttiğim gibi beğenmedim o ürünü :/

   Sil