6 Ekim 2013 Pazar

Laidbare DIY! Temizleme Jeli

 Son iki yeniler yazımda bahsetmiştim bu üründen, yedeklediğimi de yazmıştım hatta İlk tüp bitmek üzere, artık ürün hakkındaki fikirlerimi de paylaşabilirim sizlerle.
 Laidbare bitkisel içeriğe sahip cilt ve vücut bakım ürünleri üreten ve hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. Ürünlerinin içeriğinde petrolden üretilen kimyasallar, sülfat, paraben, parfüm, renklendirici, DEA ve TEA {köpürtücü kimyasallar} ve glikoller bulundurmuyor. Temiz kozmetik diye adlandırdığımız kesimden yani

 Naturisimo sitesinde öylesine dolaşırken rast geldim ben bu ürüne. Sitedeki olumlu yorumları okuyunca, bir de bloglarda araştırma yaptım. Alanların büyük çoğunluğunun memnun kaldığını görünce, meraklanıp denemek için aldım ben de bir tane. Birkaç hafta kulladım, çok beğenince bu sefer de yedeklemek için sipariş ettim
 Tüp şeklinde bir ambalaja sahip. Ben bu tarz ambalajlardan hoşlanmıyorum, elime geçtiği gibi pompalı bir şişeye boşalttım ürünü.
 Yukarıdaki fotoğrafta rengi şeffaf gibi görünse de aslında açık sarı, bira gibi bir rengi var. Kokusu da kolalı jelibonlara benziyor, onun biraz daha bitkisel kokanı  Kokusu yoğun sayılabilir {içeriğinde parfüm bulunmuyor} ama temizleme jellerinde bu olay beni pek rahatsız etmiyor. 
 Köpürmesi çok güzel. Eğer cildimde makyaj yoksa tek pompada gelen ürün bana yeterli geliyor, yüze değdirdiğiniz anda köpürmeye başlıyor. Cildimde makyaj varsa, 2 pompa üründen alıp cildimi ovalayarak temizliyorum. Makyajlı ciltte köpürmesi daha az oluyor ama cildi full makyajdan dahi çok iyi arındırıyor. Tonikle sildiğinizde pamukta makyaj kalıntısı ile karşılaşmıyorsunuz.
 Bu ürünle ilk tanıştığımda Temmuz ayıydı ve cilt tipim karmaydı, o sıralar çok severek kullanıyordum. Germeden cildimi kir ve fazla yağdan arındırıyordu. Şimdilerde ise cildim kuru-karmaya dönmeye başladı ve ürünün cildimi biraz germeye başladığını farkettim, kışın cildimi kurutacağını düşünmekteyim. Ürün ambalajında tüm cilt tipleri için yazsa da, en çok karma ve yağlıya dönük karma ciltlerin bu ürünü beğeneceği kanaatindeyim.
 Kullandığım süre boyunca sivilce, tahriş, alerji vb. sorunlar da yaşamadım.
 Kışın cildimi kurutur mu tam kestiremiyorum ama yaz aylarına doğru tekrar tekrar alabileceğim bir ürün oldu kendisi.

 Laidbare markası malesef Türkiye'de satılmıyor. Ben Naturisimo'dan almıştım, markaya ait diğer ürünlere ve içerik listesine buradan bakabilirsiniz. Onur yurtdışı alışveriş yazısında bu siteden bahsetmişti, okuyup site hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 Fiyatı 6 pound ve ürün 125 ml.

2 yorum:

  1. Uzun zamandır cilt temizleyicisi almıyorum. Elimdekiler de bitmek üzere. İçeriği oldukça temizmiş buna bakabilirim o halde. Teşekkürler yazı için:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. rica ederim canım ☺ sen de beğenirsin umarım ☺

      Sil