31 Ekim 2013 Perşembe

Giorgio Armani Si Parfüm & Vücut Losyonu

 Herkese tekrardan merhaba
 Bugün Armani'nin bu yıl satışa çıkardığı Si'den, parfüm ve vücut losyonundan bahsedicem.
 Parfüm şişesi oldukça sade dizayn edilmiş. Benim hoşuma gitti, gayet şık olmuş bu şekilde.

 Parfümün notaları ise şu şekilde;
 Üst notalar: Frenk üzümü
 Orta notalar: Frezya ve Mayıs Gülü
 Alt notalar: Vanilya, Paçuli {Silhat} ve Odunsu notalar

 İlk sıkıldığında meyve kokusu karşılıyor, tende durdukça çiçeksi yönü ortaya çıkıyor ve en son da vanilya kokusu katılıyor aralarına. Parfüm ciltte oturduktan sonra o meyvemsi yanı neredeyse kayboluyor ve geriye çekici, vanilya-odun karışımı harika bi koku kalıyor. 
 Kalıcılığı fena değil. Öyle uzun saatlerce tende kalmıyor, gün içerisinde bir kez daha yenileme ihtiyacı hissediyorum ben. Losyonu ile birlikte kullanıldığında ise çok daha kalıcı hale geliyor. Son birkaç gündür bu şekilde kullanıyorum. Önce losyondan bir miktar alarak boyun ve dekolte bölgeme sürüyor, 5-10 dk sonra parfümü bu bölgeye sıkıyorum. Bu şekilde kalıcılık süresi gerçekten farkediyor. Losyonun yapısını da güzel, kolay emilen hafif yapıda bir losyon.

 Bu parfüm bana Lancome La Vie Est Belle'i anımsatsa da Si benim için daha kullanılabilir, yumuşak versiyonu olmuş. La Vie Est Belle bana pek hitap etmiyordu, bi süre sonra beni bayıyordu. Fakat Si durdukça tende değişen, daha çekici hale gelen bir parfüm. Tavsiye edilir

50 ml parfüm fiyatı 209 tl, 100 ml parfüm fiyatı 299 tl.


*Ürün gönderimi için Yöntempr'a teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

2 yorum:

  1. Benimde cok merak ettigim bir kokuydu; fakat sevmedim. Oldukca agir geldi bana. Lancome La vie est belle zaten favori kokum; ama onunla hic bagdastiramadim ben :/ La vie biraz daha sekerli bu daha odunsu.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. tenden tene değişiyor ☺ twitterda konuştuk seninle zaten ☺

      Sil