3 Ekim 2013 Perşembe

Avon True Colour "Jeans" 4'lü Far Paleti

 Avon True Colour serisi yenilendi. "Avon'la Hadise Çıkart" lansmanı ile yenilenen seri geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Seride BB krem, renk renk rujlar, glosslar, dudak kalemleri, 2'li ve 4'lü far paletleri bulunuyor. 
 Bugün sizlere Avon tarafından gönderilen Jeans isimli far paletinden bahsedicem. Paket elime geçmeden önce de Metal Eyes ismindeki far paletini sipariş etmiştim, onu da ilerleyen zamanlarda tanıtıcam.
 Jeans palet, 1 numarada su yeşili, 2 numarada turkuaz, 3 numarada lila-mavi ve 4 numarada gece mavisi tonlarından oluşuyor. Ambalajı kullanışlı, içerisinden büyükçe bir ayna ve çift taraflı aplikatörü bulunuyor.
 Her ne kadar mavi ve tonlarını pek sevmesem de kendime yakıştıramasam da 3 ve 4 nolu renkler paletteki en çok hoşuma giden renkler oldu. 
 Renkler göze hoş görünse de, makyajda bu kadar güzel durmuyorlar. Pigmentasyonları çok zayıf, kabındaki rengi elde edebilmek için üzerinden 3-4 kere geçmek gerekiyor. Bu sorun özellikle 1 numarada çok fazla. O nedenle bu rengin taban rengi olarak değil de kaş ve göz pınarını aydınlatmak amacıyla kullanılması en mantıklısı. Swatchta da 3-4 kat uygulanmış halleri görülüyor.
 Geniş far fırçaları ile uygulanmaları zor. Hem renk vermeleri azalıyor hem de tozutuyorlar. Bu farlar en iyi sık ve az sert kıllı fırçalar ile uygulanıyorlar. 
 Bu farları en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız da kullandığınız aplikatörü/fırçayı ıslatmanız gerekiyor. Islak ve kuru kullanımdaki fark gerçekten baya fazla. Islak kullanımda hem farlar renklerini daha iyi veriyor hem de farlar daha canlı, parlak ve kalıcı oluyor. Ben ıslatma işlemi için Avene termal su kullanıyorum. Siz de herhangi bi termal su, Fix+ veya püskürtmeli bir şişeye koyduğunuz suyu kullanabilirsiniz.
 Farkı görebilmeniz açısından bu far paleti ile ıslak ve kuru şekilde yapılmış göz makyajlarının fotoğraflarını çekip, daha sonra yazıyı güncelleyeceğim
 Paleti daha iyi bekliyordum, farlar konusunda hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Bakalım Metal Eyes palet nasıl...

 İndirimsiz fiyatı 26.50 tl ve ürün 5 g.
*Ürün gönderimi için Avon Türkiye'ye teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

4 yorum:

 1. Ben de en çok 3-4 numaraları beğendim. Pigmentasyonu az fakat sevdiğim farları hep ıslak uyguluyorum, hafif metalik ve kalıcı oluyor, seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kuru kullanımda hoşuma gitmedi, ben de ıslak uyguluyorum hep renkler kendini gösteriyor ☺

   Sil
 2. Islak sürüldüklerinde epey başarılı oluyor ben de gelen seriyi öyle deneyince sonuç hoşuma gitti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ıslak şekilde daha başarılı ☺

   Sil