12 Temmuz 2013 Cuma

Lush Herbalism

Herbalism, yağlı ve yağlanmaya meyilli karma  ciltlere önerilen, isteğe bağlı olarak günlük ya da haftalık kullanılabilen bir temizleyici. Ben peeling olarak kullanmak için aldım, günlük temizleyicilerde köpüren ürünleri tercih ediyorum.

Kullanımı biraz zahmetli. Bir miktar ürünü elinize alıp suyla beraber macun kıvamına getirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında cilde masaj yaparak uyguluyorsunuz. İsteğe göre ciltte birkaç dakika bekletebilirsiniz, ben bekletmeden duruluyorum. Tüm peelinglerde olduğu gibi sonrasında cilt daha yumuşak ve aydınlık görünüyor. Bunun dışında herhangi bir etkisi yok bende. Lekelere iyi geldiğini okumuştum birkaç yerde, içeriğinde özellikle lekelere iyi gelebilecek birşey yok. Her peeling lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olabilir, sonuçta cilde zımpara işlemi uygulanıyor.

İçerisindeki tanecikler gereksiz şekilde büyük ve sert. Uygulama sırasında bastırmadan uygulamama rağmen beni çok rahatsız etti. Asıl şaşırtıcı olan ise Lush'ın bu ürünü hassas ciltlere de önermesi. Hassas cilde sahip olan birinin içerisinde agresif tanecikler barındıran bu ürünü kullandığını düşünmek bile istemiyorum. Taneciklerin cildi çizme potansiyeli çok yüksek, bu yüzden kullanmayı bıraktım.

19 yorum:

 1. bunu denemek aklıma gelmemişti ama iyi olmuş yalnız mask of magnemity den nasıl memnunum anlatamam yazısını yazacağım kısa süre sonra..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mask of Magnaminty'den ben de çok memnunum <3

   Sil
 2. Alışverişim sırasında denemem için verilmişti. Lushın bu tarz elde yumuşatıp kullanılan bir ürünü daha var. İkisini de sevmedim. Diğeri yosunluydu yanlış hatırlamıyorsam cildimde kızarıklık oluşturdu. Bunun da kokusunu hiç beğenmedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aqua Marina, ondan bana da verilmişti kokusu çok felaket. Herbalism de kötü kokuyor ama Aqua Marina kadar değil

   Sil
  2. Evet Aqua Marinaydı adı:) illet bir şey nefret etmiştim:/ ayrıca hijyenik gelmiyor elimde yumuşatıp yüzüme uygulamak.

   Sil
 3. Ne yazık ki bu ürünü ben de sevemedim üstelik cildimde sivilcelenmeye neden oldu..

  YanıtlaSil
 4. Benim cildim oldukça yağlıdır ve bu ürün bence yağlı ciltlere göre değil. İşlemin sonunda değil temizlik hissi, böyle balmumsu bir tabaka bırakıyordu bende, hiç sevmedim maalesef :( Kokusu da feci ayrıca.
  Bu arada aquamarina, tea tree tonic ve imparialis'den kızkardeşim çok memnun, resmen akneli cildi düzeldi bu ürünlerle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hafif yağlı/ nemli gibi bir tabaka bırakıyor, yağlı ciltlerde sorun olabilir. Kokusu tanımlanamayacak kadar kötü bence de, eğer işe yarar bir ürün olsaydı kokusuna katlanabilirdim ama maalesef.

   Sil
 5. gösde nerelerde zümrem hep sen yazıyorsun :D
  bu aralar çok çalışkansın okuması güzel de gösde de yazsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ara çok fazla boş vaktim var zümrem ondan böyle oldu sanırım :)

   Sil
 6. Of ben bunu her gün kullanmaya üşenirim :) Ama haftada bir peeling olarak kullanılabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum spam'e düşmüş şimdi gördüm pardon :) evet her gün kullanması acayip zahmetli olurdu ben haftada bir uygulamayı bile zahmetli buldum lavabo falan biraz batıyor. En iyisi duştayken yapmak :)

   Sil
 7. aklımdaydı ama iyi ki yazını okumusum almayacahim. inanılmaz hassas karma ama nemsiz bir cildim var. hic bana gore degilmis :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanecikleri hassas ciltler için çok tahriş edici, iyi ki almamışsın

   Sil
 8. şaka yapıyor olmalısın :)
  Rahatsız etti demişsin ama ben bildiğin nefret ettim..
  elimde ne kadar seyreltirsem seyrelteyim hep çizdi,sonrasında tonikle üzerinden geçeyim bakalım temizlendi mi dedim yeşil yeşil pamuğa geldi...
  Herhalde ben kullanamadım dedim,bir dahaki sefere daha ılık sıcağa yakın su ile yıkadım yok gene yalnız benim için bak yeşil yeşil...

  cildim hassas,sivilceleri azdırdı,kızarıklığa neden oldu...
  Aynen geri göndereceğim bunu,sadece ben rahatsız oldum sanmıştım :/
  Direc-t den gelsin herbalism'e ;;; affettt,neefreett ettimm sendennn (8)....

  :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduğum iyi yorumlara bakarak aldım, hala nasıl bu kadar sevildiğini anlamış değilim. Ki benim cildim hassas değildir, beni bile rahatsız ettiyse hassas ciltleri düşünemiyorum. Lush'ın banyo ve vücut ürünlerini seviyorum ama bence cilt bakımında başarısız bir marka. Ürünlerin sınıflandırması hatalı, vadettikleri içeriklerinden çok uzak :) İade etmek isterdim ben de ama online aldım, çöpe gidicek ya da birilerine vericem artık :(

   Sil
  2. valla en iyi ihtimalle vücut peelingi olarak kullanırım ya da ayak peelingi olarak..
   Herbalism ayağa düştü diye yazayım ben bunu bi ara :D

   Sil
  3. Bundan daha iyi bir başlık olamazdı herhalde, iyi güldüm :D

   Sil