16 Temmuz 2013 Salı

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser


Kiehl's Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser normal, karma ve yağlı ciltlere uygun kil bazlı bir temizleyici. İçerik listesinde 2. sırada kil var, bu yüzden yapısı normal temizleme ürünlerinden çok farklı. Kil bazlı olmasına rağmen yapısı çok yoğun değil, daha çok kremsi. Elinize alır almaz kilin varlığını hissedebiliyorsunuz. 

Suyla birleşince köpürmeye başlıyor, cildime masaj yaparak uyguluyorum. İçerisindeki kil partikülleri ile cildi hafifçe eksfoliye ediyor. Tanecikleri o kadar küçük ve nazik ki varlığını hissetmiyorum bile. Cildimi tahriş etmediği için bu çok büyük bir artı. Yağlı ciltler günlük temizleyici olarak kullanabilir, ben karma olduğum için bu temizleyici cildimi arındırmaya ihtiyaç duyduğum zamanlarda kullanıyorum. Kış aylarında bile cildimi kurutmadı. Kokusu herkesin hoşuna gitmeyebilir, baskın şekilde kil kokuyor. 

Bittiği zaman tekrar almayı düşünebilirim. Bu tarz arındırıcı ürünlerden herkesin elinde bir tane olmalı diye düşünüyorum, cildimiz bazen buna ihtiyaç duyuyor. Bu arada ürünün açıklamasında gözenekleri küçültmeye yardımcı olduğu da yazıyor ama öyle bir etkisi yok. Serinin tamamını kullanırsanız belki daha çok verim alabilirsiniz, ben maskesini de zaman zaman kullanıyorum.

12 yorum:

 1. Onurcum ben serinin hepsini kullanıyorum. Maske,tonik ve temizleyici 3'ü bir arada etkili ama tek başına etki etmiyorlar. Önümüzdeki günlerde sadece bunları kullanma kararı aldım etkisi şimdilik iyi. Gözeneklerim çok iyi temizleniyor. Sanki çok az sıkılaştı gibi ama kesin etkisini ürünleri 1 Yada 2 ay kullandıktan sonra söyleyebilirim. Şimdilik çok iyi gidiyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güle güle kullan canım, maskesi çok güzel. Seri halinde kullandığın için sen etkilerini daha hızkı gözlemlersin diye düşünüyorum. Yorumlarını bekliyorum :)

   Sil
 2. Bence de bu tip temizleyiciler her daim bulundurulmali, ben de suan queen helene mint julep scrubi kullaniyorum memnunum ama bitince buna bakabilirim ;) maskenin yazisini da bekliyoruum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O markanın scrubları makeupalley'de çok iyi puanlar almış, denk gelirse ben de bakıcam canım :) maskeyi yakın zamanda yazarım ;)

   Sil
 3. Ya bu ürüne karşı inanılmaz sempati duyuyorum. Bugün tester almaya gittim tonik yoktu bunu verdiler deniciiim. Ultra Facial Cleanser kullanıyorum ama o karma cildime pek etki etmedi. Bu sürekli kullanımda kurutma yapar mı korkum bu :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ultra Facial'ı kullanıyordum ben günlük olarak, nemsiz karma cildime iyi geliyordu. Bu biraz daha yağlı ciltlere yönelik, ben o yüzden günlük kullanmıyorum. Bakalım sendeki etkisi nasıl olacak.

   Sil
 4. Bugün ilk defa kullandım çok sevdim minik tanecikli olması harika 2-3 günde bir kullanırım diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güle güle kullan canım. Kiehl's turunu Instagram'de gördüm, yazısını bekliyorum ;)

   Sil
 5. Yağlı/karma cilde iyi geliyorsa elimdekiler bitince bu seriyi alabilirm

  YanıtlaSil
 6. off Kiehl's urunleri :( cok pahalılar ama ya :( seytan fena durtuyor bakalım, dilek listeme kaydettim :)

  YanıtlaSil