7 Mayıs 2013 Salı

YSL Mascara Volume Effet Faux Cils Shocking Rimel


 Beğenen kişi sayısının fazla olması nedeniyle YSL'in rimellerini hep merak etmişimdir. Fakat çabuk kurumalarından şikayetçi olanların sayısı da fazla olunca alıp deneyemedim hiç. Geçen aylarda Faux Cils Shocking'in tarafıma ulaştırılmasıyla YSL rimellerden birini deneme fırsatı yakaladım. 
 Klasik, aralıklı kılların bulunduğu bir fırçası var. Fırçanın kalınlığı da güzel, kolay uygulama sağlıyor.


 Maskaranın özelliği kirpiklere hacim kazandırmak. Bu görevi de başarıyla yerine getirdiğini söyleyebilirim. Ayrıca ben kirpikleri uzatmasından da memnun kaldım. Hacim yerine kirpikleri uzun gösteren rimelleri daha çok tercih ediyorum. Bu açıdan beni tatmin eden bir ürün oldu.
 YSL maskaraların çabuk kurumaları konusuna da katıldığımı belirtmeliyim. Elimdeki sample boy bir ürün olmasına rağmen bir ayda kurumaya başladı. Kirpiklerimdeki duruşunu çekmekte geç kaldığım için yukarıda resimde rimelin biraz kurumuş hali ile kirpiklerimdeki duruşunu görüyorsunuz. İlk zamanlarda verdiği, çok beğendiğim görüntüyü artık vermiyor.
 Fotoğrafta rimelin 2 kat uygulanmış hali var. İlk zamanlarda rimelin yapısı bana biraz sıvı gibi gelmişti, o nedenle dikkatli uygulanmadığında kirpikleri yapıştırıyordu ama kurudukça bu problem ortadan kalktı. Ama bu sefer de dikkatli uygulanmadığında topaklanma sorunu ortaya çıktı. Fotoğrafta yer yer o minik topakları görebilirsiniz.
 Ayrıca rimelde yoğun bir parfüm kokusu var. Normalde kokulu ürünleri severim ama bu rimelin kokusu bana bile yoğun geldi. Rimeli parfümlü yapmanın amacı nedir onu da anlayamıyorum da zaten, neyse... Böyle yoğun kokuya sahip olmasına rağmen benim hassas gözlerimde herhangi bi soruna yol açmadı. Ama yine de bu kadar parfümlü olmasaymış bence. 
 Kalıcılığı gayet güzel, gün içinde göz altına dökülme yapmıyor ve kirpikten kolay temizleniyor.
 Siyahı dışında yukarıdaki fotoda görünen 5 renk çeşidi daha bulunuyor.

 Orjinal boy ürün fiyatı 79 tl ve 6.4 ml.
 

*Ürün gönderimi için Yöntempr'a teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

2 yorum:

 1. bende saks mavisi var bu rimelin hatta bugun aldım:) çok hoşuma gitti fırcası ve kirpiklerimi devasa yaptı. araştırmadan asla almayan ben hemen aldım ve neden o rengi aldım bilmiyorum bile. güzel günlerde kullan bebek:)
  yalnız bence eksisi zor çıkması,ben çıkartana kadar öldüm resmen:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. renkli rimele cesaret edemedim şimdiye kadar ☺ ilk başlarda gerçekten çok güzel ama zamanla performansı düşüyor işte :( sen de güle güle kullan tatlım ☺
   aaa ben çift fazlı makyaj tem. ile çok rahat çıkarıyorum :o

   Sil