10 Mayıs 2013 Cuma

Makyaj Fırçaları: The Body Shop

 The Body Shop'un fırçaları seçenekleri az olsa da uygun fiyata alabileceğiniz kaliteli ürünler. Bugün tanıtacağım fırçalara artı olarak bir de eski mineral serinin kabuki fırçasına sahibim ama o seri kalktığı için bu yazıya ekleme gereği görmedim. 
 Fırçaların hepsinin kılları sentetik ve yumuşacık.


- Eyeshadow Brush: Klasik far fırçası. Farı tüm göz kapağına uygulamak için üretilmiş.

Far tutuşu güzel olsa da ben far uygulamak için tercih etmiyorum, sevmiyorum bu fırçayı. Yassı olduğu için alt/üst kirpik dibine sürdüğüm farı/kalemi dağıtmak için ya da direk farı alt kirpik dibine uygulamak için kullanıyorum. Memnunum ama çok da gerekli bi ürün değil bence.
25 tl.
*

- Slanted Brush: Açılı fırça. Farı eyeliner olarak ince bir hat şeklinde çekmek, alt kirpik dibine far sürmek için, bazen de kaşlarımı doldurmak için kullanıyorum. Memnunum. Herkesin bi tane açılı fırçası olmalı bence
27 tl.
*

- Eyeshadow Blender: Farların renklerini karıştırmak için kullanılıyor. 

Ben ayrıca tüm göz kapağına ve gözün katlanma kısmına (crease) far uygulamak için kullanıyorum. Yassı olduğu için kaş altına aydınlatıcı uygulamak için de uygun. Seviyorum bu fırçayı
25 tl.
*

- Blusher Brush: Ucu kapanabilir allık fırçası. 

Gün içinde allığını tazeleyenler için çantaya atıp kullanmaya çok uygun bir fırça. Kılları sık ve dar olduğu için allığı uygularken dağıtmakta zorlanıyorum ben biraz, çok pratik olduğunu söyleyemeyeceğim. Onun dışında yumuşacık kılları olan çok hoş bir fırça.
35 tl.

6 yorum:

 1. Herkesin bir tane açılı fırçası olmalı bence cümlesine katılıyorum.. Bende 3 tane var ve yenilerini almak istiyorum o ayrı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oww ☺ hepsi ayrı amaçlar için görevlendirildi ha ☺

   Sil
 2. Ben de kabukisini kullanıyorum TBS'nin. Hmm, bir de dün büyük far aplikatörünü aldım. :) Küçük aplikatörlerin büyüğü. İşime yarayacağını düşünüyorum. Bakalım, kullanırım inş. :)
  Aslında bu kapaklı allık fırçalarından da almayı düşünüyordum.[Dün unutmuşum:)] Aklımda Yves Rocher vardı ama TBS de olabilir aslında. Yves Rocher ınkini biliyor musunuz? Hangisi daha yumuşaktır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yves rocher'nin açılı allık fırçasına sahibim sadece ve TBS çok daha iyi ve kılları daha yumuşak bence ☺

   Sil
  2. Öneriniz için teşekkürler. :)

   Sil