17 Nisan 2013 Çarşamba

Smashbox Photo Finish Foundation Primer

Bu primer, herkesin yakından tanıdığı Güzellik Kazanı blogunun sahibesi Arzu'nun bana yolladığı hediyelerden biriydi. Hatta bitirmek üzereyim, fotosu hazırda varken yazısını yazmak istedim.
Silikon bazlı bir ürün, Inglot'un primerına çok benzettim yapısını. Ciltte kolayca dağılıyor, içeriğindeki silikon ile cilt yüzeyini daha pürüzsüz hale getirerek makyaja hazırlıyor. Kuru ciltlere çok uygun olduğunu düşünmüyorum, normal ve karma ciltler daha çok sevecektir. Benim cildim karma; sivilce ya da yağlanma gibi sorunlar yaşamadım ki primerlarda en çok korktuğum şeyler bunlar. Aksine cildimi çok güzel matlaştırıyor, özellikle t bölgesindeki yağlanmayı gün içerisinde minimuma indiriyor <3
Üzerine sürülen fondöten ciltte gayet güzel dağılıyor ve sürülümü kolaylaşıyor. Benim bir bazdan beklediğim temel görev cildi makyaja hazırlaması ve bunu da başarıyla yerine getiriyor. Bir de Smashbox'ın primerları genelde Make Up For Ever'ınkilerle kıyaslanır. Make Up For Ever'ın sadece iki primerını denedim ve ikisi de vasattı. Smashbox'ı daha çok sevdiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Arzu'ya tekrar çok çok teşekkürler ;)

2 yorum:

  1. Canim begenmene çok sevindim. Gule gule kullan hemserim . Dedigin gibi kuru ciltlere cok uygun degil.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tekrar teşekkürler hemşerim.

      Sil