19 Nisan 2013 Cuma

Shiseido The Skincare Day Moisture Protection Spf 15

Bahar ve yaz aylarında karma cildimi yağlandırmayacak daha hafif ürünler tercih ettiğim için Şubat ayında Shiseido'nun bu nemlendiricisini kullanmaya başladım. 

Ürün normalden yağlıya dönük ciltlere öneriliyor. Işık geçirmeyen pompalı bir cam şişeye sahip. Pompası kullanışlı, kullanacağınız miktarı kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz böylece boşa gitmemiş oluyor. Ambalajı benden 10 puan aldı. 

Emülsiyon kıvamında, bu yüzden oldukça akışkan bir yapısı var. Verdiği nem oldukça başarılı, zaten The Skincare serisinin önceliği cilde yoğun nem sağlamak. Benim cildim karma; yanaklarım bayağı nemsiz, t bölgem ise yağlanmaya meyilli. Bu yüzden uygularken önce yanaklarıma sürüyorum, elimde kalanı ise hafifçe t bölgemde gezdiriyorum. Böylece t bölgemde oluşabilecek olası yağlanma ve parlamayı azaltmış oluyorum. En sevdiğim yanı cilde hafif bir glowy görünüm vermesi, yağlı ciltler muhtemelen bu görünümden hoşlanmayacaktır. Hatta ben yağlı ciltlere pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Almadan önce test etmekte fayda var. 
75 ml olması büyük avantaj, uzun süre kullanılabilir.
Beğenmediğim tek bir yanı var; ilk sürdüğümde hafif yapışkan bir his bırakıyor. Üzerine birşey süreceğim zaman o yapışkan hissin geçmesini beklemek zorunda kalıyorum. Eğer tekrar almazsam tek etken bu olacak. 

12 yorum:

 1. Ben de geçen yıl bunun tester ını almıştım Shiseido'dan bir ürün aldığımda, cilt tipimiz bütün detaylarıyla aynı, ve ben de tamamen aynı fikirdeyim. Bence kokusu da çok güzel, hafif olmasına rağmen.
  Şimdi "drug store" tabir edilecek ürünleri deniyorum tam boy sırayla alıp, ama bu denediğim tek high end cilt bakım ürünü olsa da çok beğendiğim bir üründü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kokusunu ben de sevdim, hafif ve ferah dediğin gibi :) Kullandığın ürünleri merak ettim, yazılarını bekliyorum ;)

   Sil
 2. Shiseido ürünlerini genel olarak beğeniyorum ben de çok güzel detaylarını yakalamışsın Onurcum güzel yazın için teşekkürler.The skincare serisi kesinlikle yağlı ciltlere gitmiyor şikayetlere sebebiyet vericek derecede.O seriden ben multienergizing kremi yazmıştım cilt tipimiz birebir aynı seninle o yüzden yolum düşünce bu çeşide mutlaka göz atıcam benimki bitmek üzere.Fiyat konusunda çok uçurum var TR'de bu markanın bu sebepten yurt dışından abime ısmarlamayı tercih ediyorum ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seviyorum Shiseido'yu Kermitcim, şimdiye kadar kullandığım ürünlerin hemen hemen hepsinden memnun kaldım güneş koruyucusu hariç. Yağlı ciltlere daha çok pureness serisi öneriliyor ama bazı uzmanlar çok bilgisiz gerçekten, yağlı ciltli bir arkadaşıma bu seriyi vermişlerdi tabii cildinde bir sürü sivilce çıktı kullandıkça. Fiyat konusunda katılıyorum, son zamla beraber fiyatları arttı bayağı, duty free'den almaya çalışıyorum ben de :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Umarım sen de memnun kalırsın ;)

   Sil
 4. Benim kuru-karma cildime olur mu bu krem yada ben gidip clarins mi alsam.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Clarins derim ben, onun da yazısını sonra yazıcam. Bundan daha çok sevdim :)

   Sil
 5. İyi ki yorum kısmı var, bunu pas geçip Clarins yazısını bekleyebilirim :)))

  Aslında, karma ciltler için nemlendirici sürmek tekniğine teşekkür için yorum kısmına gelmiştim! MAC MUAlarından biri de fondöten için aynı şeyi söylemişti. Yanaklara ürünü uygulayıp fırçada kalanı T bölgesine yayarsak parlama/yağlanma riski azalıyormuş. Unutuyordum sürekli, hatırlayayım artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başakcım Clarins'i çok sevdim, aldığım günden beri elim ona hep gidiyor gece ve gündüz :) Tam bizim cildimize göre, bahar ve yazın idare edecek bir ürün.
   O şekilde daha iyi oluyor kesinlikle, ben eskiden t bölgeme de şak diye sürerdim kremleri, haliyle yağlanmam daha fazla oluyordu. Şimdi elimde kalanı hafifçe geçiyorum, daha verimli oluyor. Böyle devam :)

   Sil
 6. Merhaba Onoor :)
  Bende The Skincare serisinin temizleyicsi, toniği ve göz çevresi kremi var. Şimdilerde ise bir nemlendiriciye ihtiyacım var. Temizleyici ve toniğinden bayağı memnunum ama göz kremi biraz yapış yapış gibi geldi bana sanki krem gibi değil de yağ gibi, cilt kolay emmiyor. Ondan hiç düşünmemiştim nemlendiricisini ama şimdi yazını okuyunca kafamda soru işaretleri :) beğendiğimiz ürünler genelde benzer çünkü. Bu da öyle çok yapış yapış mı acep bir de düzenli kullanımda böyle sakin cilt bir görüntüsü veriyor mu ki? Mesela Vichy kremim bu konuda başarılıydı. Ay ne çok konuştum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba eğer göz kremini yapışkan bulduysan nemlendiriciyi bir süre denemeden alma derim; çünkü yazıda da belirttiğim gibi bu nemlendirici ilk sürdüğümde cildimde yapış yapış bir his bırakyor, 5 dakika falan beklemek gerekiyor emilmesi için. Eğer üzerine makyaj yapılacaksa sıkıntı yaratabilir :) Cilde herhangi bir dingin görünüm vermiyor, sadece yoğun nem veriyor, umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sil