15 Mart 2013 Cuma

Floriography Tea Rose Vücut Losyonu + Duş Jeli


 Floriography, Gratis mağazalarında satılan bir marka. Ürünleri SLS ve paraben içermiyor. 
 Bendeki Tea Rose (Çay ve Gül) dışında 3 çeşidi daha bulunuyor,
- Lily & Apple Blossom (Nilüfer ve Elma Çiçeği)
- Sweet Pea & Peony (Itırşahi ve Şakayık)
Chamomile & Verbena (Papatya ve Mine Çiçeği)


Floriography Tea Rose Body Lotion: Hafif yapılı bir vücut losyonu bu. Vücuda sürüldüğünde çabuk emilip, yapış yapış bir his bırakmadan gayet güzel nemlendiriyor cildi. Nemlendirmesi çok uzun süreli değil malesef, 8-10 saat sonra etkisini kaybediyor sanki. Kuru, pul pul bir cilde sahipseniz nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir. Fakat sürekli kullanımda memnun kalırsınız, rutininize ekleyebileceğiniz bir ürün.
 Bu losyon el kremi olarak da gayet başarılı. Tek basmayla pompadan gelen ürün iki el için de yeterli oluyor. Vücut için kullanımda pompaya daha fazla basmanız gerekiyor, uğraştırıcı biraz. Elde yapış yapış bir his bırakmadığı ve hızlı emildiği için benim günlük olarak da kullanabileceğim özellikte. 
 Kokusu çok güzel. Gül ile çayın en güzel karışımı olabilir, ben kokusunu çok sevdim Hafif, temiz bir çiçek kokusu. Fakat vücutta kokusu kalıcı gelmedi bana. Bunda kokunun hafif olmasının da payı büyük. Uygulandıktan 6-7 saat kadar sonra koku uçmuş oluyor.

Floriography Tea Rose Body Wash: Yine aynı şekilde hoş gül-çay karışımı kokuya sahip bu ürün de. Fakat ne hikmetse bu koku ürünü life döküp köpürttükten sonra kayboluyor, neredeyse hiç koku alamadım ben. Köpürmesi çok güzel, cildi güzel temizliyor ve gerçekten cildi diğer duş jellerine oranla daha iyi nemlendiriyor ama keşke kokusunu da verebilseydi. Diğer çeşitlerinde böyle birşey yoktur belki, denemek lazım.

 Fiyatları hakkında bilgi sahibi değilim malesef. Ama bu iki ürün ve yanında lifi ile birlikte yapılmış set Gratis'lerde 25-26 tllik bir fiyattan satılıyor.

 Chamomile & Verbena serisinin kokusunu çok beğenmiştim, onu da ürünlerim azalınca alıp denemeyi düşünüyorum


*Ürün gönderimi için Gratis'e teşekkürler.
**Ürün yorumlarım objektiftir.

8 yorum:

 1. Parabenli ürünleri de kullanıyorum mecburen ama vücut ürünlerinde olunca özellikle gıcık oluyorum. Bu ürünleri değerlendirmeye alayım ben :) Bu arada yeni fark ettim yandaki twitter, fb ikonları çok tatlı olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. parabensiz vücut ürünü az var sanıyorum ☺ denemekte fayda var..
   teşekkür ederiz ☺ gerçi twitter iconları yazlık kaldılar ama ☺

   Sil
 2. bende loccıtane urunelrını sevıyorum.ama bu bılgı cok osuma gıttı paraben ve sulfat cok kotu... gratıse ugrayalım tskler:))

  YanıtlaSil
 3. Kokusu güzel gerçekten evde çok birikti ama jeller losyonlar onu almaya sıra gelirmi bilemiycem (: güle güle kullan benim bloğada gelirseniz sevinirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende de biriktiler nasıl biticekler bilmiyorum :(
   bakıyorum bloğa hemen ;)

   Sil
 4. farklı losyonlar denemek istiyorum bende bunu da listeye alabilirim yapış yapış his bırakmaması çok önemli : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet yapış yapış ben de sevmiyorum bu öyle değil ☺

   Sil