28 Şubat 2013 Perşembe

Makyaj Fırçaları: İnglot {27TG-80HP-6SS}

 Bu yazıyı hazırlamakta geç kaldım sanki biraz  İnglot Türkiye'den çekilme kararı aldı belki biliyorsunuzdur. 3-4 mağaza dışında markanın birçok mağazası kapandı. Fakat başka bir firmanın satın alması ile geri döneceğini öğrenince bu yazının blogta bulunmasını istedim 
 İnglot'tan 3 adet fırçaya sahibim.


 27TG, meşhur MAC 187'nin muadili Fondöten fırçası. Uzun ve seyrek beyaz kılları, kısa siyah kılları ile fondöteni doğal ve homojen şekilde uygulama özelliğine sahip bir fırça. Kılları yumuşacık ve dökülme problemi neredeyse hiç yok. 
 Ben bu fırçayı fondöten uygulaması amacıyla kullanmıyorum, verdiği görüntüyü sevmiyorum çünkü. Fondötenin verdiği kapatıcılığı azalttığı için benim sorunlu cildime yeterli gelmiyor. Bir de fondötenin ciltte çizgi çizgi durmasına neden oluyor gibi geliyor bana.
 Allıklar -özellikle krem allıklar- için çok kullanışlı bir fırça. Pigmentasyonu yüksek allıkların rahatça kullanılabilmesini sağlıyor. Ben krem allıklarımı uygulamak için kullanıyorum ve sonuçtan çok memnunum. Ama benim için olmazsa olmaz bir fırça değil.
 85 tl.
*


 80HP, İnglot fırçalarım arasında en çok bunu kullanıyorum. Kalem fırça olarak da geçiyor. Alt/üst kirpik dibine sürülen kalem ve farları dağıtmak için kullanılıyor. Bu fırçanın da kılları sık, yumuşacık ve dökülme sorunu yaşamıyorum.
 Ben bu fırçayı asıl amacı dışında, ayrıca göz pınarıma ve kaş altıma aydınlatıcı sürmek, gölgelendirme amaçlı gözün crease kısmına bir hat çekmek amacıyla da kullanıyorum. Oldukça memnunum, farı çok güzel tutuyor.
 37 tl.
*


 6SS, gölgelendirme ve karıştırma fırçası olarak geçiyor. Ben karıştırma ve kapatıcı fırçası olarak kullanıyorum  Benim küçük göz kapağıma boyutu büyük geldiği için gölgelendirme amaçlı kullanamıyorum malesef. Crease kısmına çektiğim hattı yumuşatmak, dağıtmak için kullanıyorum ve gayet de memnunum. Ayrıca likit kapatıcıları dağıtma konusunda da oldukça başarılı. Kılları yumuşacık olduğu için hassas gözaltını da tahriş etmiyor. Kıllarda dökülme problemi de yaşamadım.
 47 tl.

16 yorum:

 1. inglot kapanmadan Cevahir mağzasına yetiştim ama mağaza talan edilmişti testerlar bile satılmıştı. 6ss almayı çok istiyordum ama kısmet olmadı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten talan edildi ben de bi pigment far alabildim ☺

   Sil
 2. Bu yazıyı görünce fark ettim ki ben de hala yazmamışım yaa İnglotlarımı. Belki bana ilham verirsin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hadi bakalım yazın bekleniyor o zaman ☺

   Sil
 3. inlogt candır canandırr :) bende nerdeyse tüm fırçaları varrrr :)) <3

  YanıtlaSil
 4. 6SS'den hala var mıdır acaba, bir çok mağazadan Armada'ya ürün gelmişti belki bundan da gelmiştir ben en kısa zamanda bi gidip bakayım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. birkaç ay önce tükenmişti her yerde 6SS ama yine de sormakta fayda var ☺

   Sil
 5. Güzel görünüyorlar denemeye değer =)

  YanıtlaSil
 6. en kısa zamanda gelsin tekrar bende çok memnunum fırçalarından:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet geldin :( kıymetini gidince anladım seviyormuşum ben İnglot'u ☺☺

   Sil
 7. inglot indiriminden yararlanamadım malesef missperada da maşallah bir fiyatlar var uçmuş sadece fırça istiyordum
  güle güle kullan canım seninkileri
  duofibre kapatıcılıgı azaltıyor demişsin ya neyle uyguluyorsun canım? ben hep duo kullanıyorum başka birşeye de elim gitmiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. önceden parmaklarımla uyguluyordum aldığım fondç fırçalarını sevememiştim ama sonradan real techniques expert fırçayı alınca sürekli onunla uygular oldum çok memnunum ☺

   Sil
 8. enee ben de aldım şimdi ondan yeni geldi :)) çok sevindim buna

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben çok memnunum canım ondan böyle sık ve kısa kıllı fırçalarla daha kolay sürüyorum ben fondöteni ☺

   Sil