13 Kasım 2012 Salı

Maybelline Color Tattoo "On And On Bronze-#35" Krem Far


 Belki biliyorsunuzdur, Maybelline'in color tattoo serisi MAC'in paint potlarına benzetiliyor. Paint pot sahibi değilim karşılaştırma yapamıcam ama bu serisinin paint potlardan bile daha güzel olduğunu okudum birçok blogta. Türkiye'ye gelmesini dört gözle beklediğim ürünlerdendi. Ben asıl pomegranate punk renginin gelmesini bekliyordum ama gelmedi malesef :/ Ben de on and on bronze rengini beğendim ve aldım :))


 On and on bronze, ışıltılı kahve-gri çok hoş bi ton. Ben çoğunlukla tek başına far olarak kullanıyorum. Kalıcılığı tek başına gayet iyi, gözümde 7-8 saat hiç bozulmadan kaldığı günleri oldu. Göz kapaklarımın yağlı olmadığını da belirteyim. Yağlı göz kapaklarına sahipseniz altına far bazı sürerseniz daha fazla memnun kalacağınızı düşünüyorum.
 Bu seri aslında farların altına baz amaçlı kullanılınca çok daha güzel performans sergiliyor. Farın göz kapağında toplanmasını, silikleşmesini minimuma indiriyor. Farın rengini canlandırıyor, kalıcılığını baya artırıyor. Ben kahve tonlarındaki ışıltılı ve mat farlarımın altına kullanıyorum. Mat far kullanmayı sevenlerdenseniz hoşunuza gidecek bi ürün olmayacaktır, mat farları ışıltılı gibi gösteriyor.
 Ben uygulamayı parmaklarımla kolayca yapıyorum. Yapısı biraz sert olduğu için fırçayla göz kapağına uygulaması bana zor geliyor açıkcası. Alt kirpik dibine ise fırçayla rahatça sürülüyor.
 Maybelline'in bu güzel seriye bir de ten rengi mat bi ton eklemesi gerekli bence :)

 Fiyatı 15-20 tl.

5 yorum:

 1. 2 hafta once Rossman'dan 12,5 liraya aldim on and on bronze rengini, indirimdeydi sanirim. Bende birde Permanent Taupe var ama favorim kesinlikle on and on bronze :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. permanent taupe rengini ben pek sevmedim açıkcası :) bence de on and on bronze daha güzel ;)

   Sil
 2. Kirpik diplerine sürdüğün kalem ya da eyelinerın adı ne peki ikisi çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eyeliner olarak çektiğim essence hot chocolate göz kalemiydi sanıyorum ☺ onun yazısı da var blogta..
   alt kirpik dibinde de yine on and on bronze ve dış kısımlarda dağıtılmış hot chocolate göz kalemi var ☺

   Sil
  2. Hemen kurcukluyorum çok sevdim ikisini :)

   Sil