4 Temmuz 2012 Çarşamba

Neutrogena Deep Clean Cream Cleanser


Bu temizleyiciyi alırken çok tereddütlüydüm, çünkü bugüne kadar köpürmeyen temizleyicilerle aram hiç iyi olmadı, ''köpürmeden temizlik olmaz'' takıntım var. Krem formunda olan bu temizleyici cildi derinden temizlemeyi ve içeriğindeki salisilik asit ile ölü hücrelerden arındırmayı vadediyor.

- Yapısı yoğun krem şeklinde, suyla birleştiği zaman köpürmüyor, bildiğiniz nemlendirici krem gibi.

- Ben genelde sabahları kullanıyorum bazen de duştayken maske gibi 2-3 dakika yüzümde bekletiyorum. Sanki yüzüme peeling yapmış kadar taze ve tertemiz hissediyorum.

- Açıklamasında makyajı da temizlediği yazıyor ama bu konuda başarısız tabii ki.

- İçeriğinde salsilik asit olduğundan mı, içerik listesinin 2. sırasında alkol olduğundan mı bilmiyorum ama cildi biraz kurutuyor. Kuru ya da nemsiz ciltleri gerebilir. Bir de mentol var içinde, sevmeyenlerin bilgisi olsun.

- Bazı yerlerde krem temizleyicilerin cilt yüzeyinde kalıntı bıraktığı yazılmış, bu konudan emin olamıyorum, iyice duruluyorum kalıntı kalmaması için ama yine de emin değilim belki de kalıntı bırakıyordur??

Yarısından fazlasını kullanıp bitirdim, ''köpürmeden temizlik olmaz'' takıntım halen devam ettiğinden bu ürüne karşı nötrüm :) Ben elimin altında farklı temizleyiciler bulundurmayı ve cildimin durumuna göre dönüşümlü kullanmayı tercih ediyorum. Bu ürün de şimdilik elimin altında duracak, aklıma estikçe kullanmaya devam edicem.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder