9 Temmuz 2012 Pazartesi

Jasön Facial Natural Sunblock


Mayıs ayından beri kullandığım güneş koruyucum bu ve çok memnunum. Jasön; ürünlerinde doğal içerikler kullanmasıyla ve yabancı forumlarda çok iyi yorumlar almasıyla uzun zamandır dikkatimi çeken bir markaydı.

- Yapısı o kadar hafif ki, tıpkı oil free bir nemlendirici gibi. Sürdükten 15 saniye sonra tamamen emilmiş oluyor. Diğer güneş koruyucular gibi cildimde ağırlık yapmıyor.
- Çoğu güneş koruyucu beyaz tabaka bırakıyor ki ben esmer olduğum için o görüntüden nefret ediyorum, bu güneş koruyucu da öyle bir sorun yaşamadım. Hafif dewy bir bitişi var ama asla yağlı bir görüntü oluşturmuyor. Yine de üzerine transparan pudra geçiyorum 6-7 saat kadar mat kalıyor cildim.
- En büyük avantajlarından biri de pompalı olması, hem kullanımı pratik hem de daha sağlıklı.
- Oldukça doğal bir içeriğe sahip, yazının sonunda içerik listesini görebilirsiniz. Hem Uva hem de Uvb ışınlarına karşı koruma sağlıyor.
- Sadece yüzüme, boynuma, kulaklarıma ve enseme uyguluyorum. 128 gram olduğundan beni birkaç ay daha rahatlıkla idare eder.
- Tek dezavantajı Spf 20'den başka seçeneği bulunmaması. Ben esmer olduğumdan 20 benim için gayet yeterli, Caribbean güneşinde bile çok çok iyi korudu beni. Tabii açık tenlilere Spf 20 yeterli gelmeyecektir...

2 yorum:

  1. Beyazlık bırakmaması iyimiş,genelde güneş koruyucularda hep o beyazlık oluyor.

    YanıtlaSil
  2. genelde içeriğinde Titanium Dioxide olunca o beyazlık fazla oluyor. Esmerler için büyük sorun.

    YanıtlaSil