24 Haziran 2012 Pazar

Naturally Fresh Deodorant Crystal


Kristal deodorantlar hakkında bir ara araştırma yapmıştım fakat yakınlarda satan bir yer bulamayınca alamamıştım. Sevgili Dofa Gnc'de satıldığını söyleyince hemen bir tane aldım, bendeki roll on olanı. Dofa'nın kullandığı taş şeklinde olan, yazısını okumak için buraya tıklayın.

Kristal deodorantı tercih etmemim sebebi içeriğinde zararlı madde bulundurmaması. Bu deodorantların klasik deodorantlardan farkı şu: Anti-perspirant değiller, ter bezlerini tıkayarak terlemeyi önlemek yerine ter kokusunu önlemeye çalışıyorlar. İçeriğindeki mineral tuzlar sürdüğünüz anda bir koruma bölgesi oluşturuyor ve ter kokusuna neden olan bakterileri yok ederek koruma sağlıyor.

Koruma konusunda şunu söyleyebilirim; Mayıs ayında kullanmaya başladım, o günlerde sabah sürdüğüm zaman beni 10-11 saate kadar ter kokusundan koruyordu. Şu ara havalar çok sıcak olduğundan ve daha fazla terlediğimden bu koruma süresi 7-8 saate düştü. Bu yüzden kışın kullanmak daha mantıklı benim için. Koruma süreleri terleme durumunuza göre değişebilir, zaten bunu sitelerinde sık sorulan sorular kısmında belirtmişler.
Koltuk altlarımda herhangi bir alerjiye neden olmadı, çoğu deodorant bende kaşıntıya ve kurumaya neden oluyor, bunda öyle bir sorun yaşamadım. Parfümsüz bir ürün, belli belirsiz bir kokusu var ama sürünce hissedilmiyor bile.

Fiyatı 22.95 ilk başta fazla gibi görünüyor ama klasik deodorantlar 50 ml iken bu ürün 90 ml, yani hemen hemen aynı paraya geliyor, oldukça akışkan olduğu için çok az bir miktar bile yetiyor. Dediğim gibi Mayıs'tan beri kullanıyorum ve sanırım çeyreğini ancak kullanmışımdır. Kışın kullanmak üzere bir kenara kaldırdım, yaz için daha uzun süre koruma sağlayan deodorantlara devam.

11 yorum:

 1. Ben de bundan alacaktım twitter'da konuşmuştuk seninle. Sonra unuttum gitti. Ben de sonbaharı bekleyeyim almak için bari:)

  YanıtlaSil
 2. Hatırlıyorum canım, bence de öyle yapmak daha iyi :)

  YanıtlaSil
 3. ben taş olanını kullandım ama hiçbiretki göremedim,ama doğal olması güzel.

  YanıtlaSil
 4. ben hala kullanıyorum canım taşı. etkili epeyce bence. :)
  sevgilime de gratis'tekinden aldık. kendime de gratis'tekinin mini boyu çıkmış onu alacağım. yolculuklar için iyi olur. :)

  YanıtlaSil
 5. ikiniz de güle güle sürün canım :) Aaa gidersem ben de alayım minik boy bir tane, seyahatler için çok iyi olur dediğin gibi :*

  YanıtlaSil
 6. ben de taş deodorantı kullanıyorum ama yazın değil tabi :)

  YanıtlaSil
 7. Yaz sıcaklarındada yeterince etkili mi peki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazın çok etkili değil maalesef.

   Sil
 8. Yaz için önerebileceğiniz aliminyum ve parapen içermeyen ürünler var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nivea Pure & Natural Action Roll On olabilir; alüminyum, paraben ve alkol içermiyor.

   Sil