12 Mayıs 2012 Cumartesi

Yves Rocher Kabuki Fırça


Benim en sevdiğim fırçam :) Uzun zamandır kullanıyorum ve itiraf etmeliyim ki yüzümde gezdirmekten müthiş zevk alıyorum :P Pudraları bu fırça ile uyguluyorum hatta bazen renkli nemlendiriciyi iyice yedirmek için de kullanıyorum. Kılları tüm kabukiler gibi yoğun ve pudrayı çok güzel yayıyor. İlk aldığımda tereddüt etmiştim sanki hemen dökülecekmiş gibi duruyordu ama gerçekten çok sağlam. Sadece kenarındaki birkaç kılın şekli bozuldu, fakat tüm suç benim çünkü çok vahşi bir şekilde yıkıyorum. Hemen hemen hergün kullanıyorum ve haftada bir yıkıyorum. Belki de daha az yıkamalıyım?!

Bu ara en çok dinlediklerimden bir pazar şarkısı gelsin, iyi tatiller :*


20 yorum:

 1. Arada fırça temizleyici spray kullan haftada bir de yıka bence her gün kullanıyormuşsun çünkü mikroorganizmaların çok kolay yerleşeceği bir ortam oluyor çünkü. sağlammış zaten yıkamanda bir sorun olmaz bence. çok güzelmiş ben de yves rocher a gittiğimde fırçalarından alacağım mutlaka :) güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil
 2. hergün kullanıyorsan haftada bir yıkamakla iyi ediyorsun bence fırça temizliği önemli bence de:)

  YanıtlaSil
 3. Ezgicim fırça temizleyici sprey daha önce hiç kullanmadım, önerebileceğin bir marka var mı kolay erişebileceğim? Dene canım, fondöten fırçası falan da güzel, teşekkür ederim ;)

  YanıtlaSil
 4. Yelda bana kalsa daha sık yıkıcam ama dökülür diye korkuyorum, o zaman böyle devam :)

  YanıtlaSil
 5. fiyatı ne kadar onurcum

  YanıtlaSil
 6. aybike 24 lira olması lazım canımm

  YanıtlaSil
 7. 24 lira iyiymiş gerçekten;bir yerde okumuştum makyaj fırçalarımızı 3-4 günde bir yıkamamız gerektiği söyleniyordu. :) tabi çok da zaman ayıramıyorum ben de haftada bir kere yıkayabiliyorum malesef.

  YanıtlaSil
 8. gmz doğru olabilir, fırçayı yıka kurut büyük zahmet :) haftada bire devam.

  YanıtlaSil
 9. ben de sık yıkarım fırçaları arada biodermalı mendille siliyorum yıkayamazsam.. yves rocherin fırçalar iyidir ben de seviyorum

  YanıtlaSil
 10. hımm iyi fikirmiş arada ben de yapayım öyle :)

  YanıtlaSil
 11. Fırça temizleyicide en iyi mac var. mac önerebilirim sana. elf in de var ama yurt dışından getirtme imkanın varsa getirt derim.

  YanıtlaSil
 12. Mac'inkini sürekli görüyorum youtube'da şimdi sen söyleyince hatırladım, aklımda olsun o zaman, sağol canım :*

  YanıtlaSil
 13. sizin sayenizde ayın bir kaç gününü yves rocher mağazalarında geçirir oldum, şimdi bu fırçayı da almak şart oldu :)))

  YanıtlaSil
 14. adsız, yazılarımın yardımcı olabilmesine sevindim :) şimdiden güle güle kullan

  YanıtlaSil
 15. selam! sence bu fırçayla fondoten uygulayabilir miyiz?

  YanıtlaSil
 16. bazenböyleyim, kabukiler aslında pudra ve pudra fondotenler için daha uygun ama istersen likit fondöten için de kullanabilirsin, ben bir kere fondöten uyguladığım süngerlerim bitince mecburen kullanmıştım.

  YanıtlaSil
 17. Sephora'nın çok şeker pembe bi kabuki fırçası var onu mu alayım yoksa yves rocher'ınkini mi alayım aşırı kararsız kaldım :/ Bi de fiyatı neydi bu fırçanın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 29.90 mış fiyatı, zam gelmiş sanırım ben 25 e aldım diye hatırlıyorum :S bir de bu fırca koptu kökünden, gerçi değişim yaptılar ama aklında olsun yine de pek dayanıklı değil bence.

   Sil
  2. Sephora da 35 falandı sanırım onu almaya karar verdim sanırım :) Teşekkür ediyorum :)

   Sil
  3. güle güle kullan :)

   Sil