27 Mart 2012 Salı

L'oreal Studio Secrets Primer


Ben çok fazla primer kullanmıyorum, genelde elimin altında bir-iki tane bulunduruyorum, arada sırada kullanıyorum. Çoğu zaman üşeniyorum kullanmaya. L'oreal'in bu bazını Şubat ayında indirimde olduğunda almıştım, çok merak ettiğim bir üründü. Aslında L'oreal'in birkaç bazı daha var fakat onlar yoktu, sanırım sadece bu gelmiş. Keşke Anti-dull olanı da gelse.


İlk kullandığımda bayağı tereddüt ettim, çünkü yapısı gerçekten bir makyaj bazına göre çok yoğun. Hatta kesin sivilce yapacak diye düşünmüştüm. Parmağımın ucuyla birkaç saniye ısıtıp uyguluyorum. Gözenekleri, ince çizgileri, minik pütürleri çok güzel ''dolduruyor'' , zaten içeriği bolca silikonlu. Cildi yumuşatıyor, üzerine sürülen fondöten ya da pudra daha pürüzsüz duruyor. Bende sivilcelenme ya da başka bir probleme neden olmadı. Bu arada açık pembe bir rengi var ve bu çok çok az da olsa renk eşitliği sağlıyor :)


Göz çevresine de uygulanabileceği yazıyor fakat yapısından dolayı bunu yapmak ne kadar doğru bilmiyorum. Ben sadece bir kez deneme amaçlı concealer altında uyguladım, çizgilere dolma olayını ciddi anlamda engelliyor. Milia oluşturmasından çekindiğim için bir daha göz çevresine uygulamadım.

Fiyatına göre başarılı bir ürün, ama yapısından dolayı bir daha alacağımı sanmıyorum. Cildime yoğun yapılı şeyler sürmekten hoşlanmıyorum. Sephora'nın bazını daha çok seviyorum ;)

9 yorum:

 1. indirimde olduğu bi zaman bende deneyim tatlım iyi günlerde kullan...

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler canım, dene bakalım sevecek misin :*

  YanıtlaSil
 3. Ben de o indirimden faydalanıp almıştım. Maalesef yapısından dolayı bende alerjik reaksiyon gösterdi; yüzüm kıpkırmızı oldu. Hassas cilde sahip olanların iki kere düşünmesi gereken bir ürün.

  YanıtlaSil
 4. pospolen tepki vermesine üzüldüm, hassas ciltler için ürün seçerken çoook dikkatli olmak lazım.

  YanıtlaSil
 5. Benim kullanabileceğim bişey değil o zaman bu... Hem içinde silikon var, gözenek yapmaya bayılır kendisi, benden ırak olsun o pis... :)
  The Balm'in bazını deneyeceğim ne zamandır bi türlü fırsat olmadı...

  YanıtlaSil
 6. Bloguma beklerim, çok yakında yine süper bir hediye çekilişim var kaçırmayın!

  modaliza.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. hazinekutusu, The Balm'ın bazını ben de merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
 8. merhaba,
  http://modamelekleri.com/the-body-shop-colourglide-rujlar-14-42-52-53-55-63.html
  bu adreste senin bir yazının kopyalanmış olduğunu gördüm. Bilgilendirmek istedim..

  YanıtlaSil
 9. simyaser, teşekkürler bilgilendirme için.

  YanıtlaSil