29 Ekim 2011 Cumartesi

Kiehl's Ultra Facial Moisturizer


Değişen havalarla birlikte cildim de kurumaya başladı, nem maskelerine ve biraz daha yoğun nemlendiricilere dört elle sarılmış durumdayım. Ne yazık ki ‘’karma ve nemsiz’’ bir cildim var. Aynı anda hem yeteri kadar nem sağlamak hem de parlamasını önlemek biraz zor oluyor :D

Aslında ‘’tüm cilt tiplerine uygundur’’ ibaresi taşıyan ürünleri pek tercih etmiyorum, bir kereye mahsus ezber bozayım dedim, çünkü bu nemlendirici Kiehls’in en çok satan ürünlerinden birisi ve çok fazla müdavimi var. Almadan önce internette bayağı bir araştırdım, kullananların yüzde 90’ı memnun kalmış. Ee madem herkes memnun, ben de bir şans vereyim dedim.

İçeriğinde badem yağı ve kayısı yağı var, bu yüzden yapısı biraz yağlı. Miktarı çok iyi ayarlamak gerekiyor, çünkü fazla sürünce parlamaya neden olabiliyor. Kullanmaya başladıktan 3 gün sonra cildimde ciddi anlamda bir sivilcelenme başladı, panikledim ve birkaç günlüğüne kullanmayı bıraktım. Sivilceler indikten sonra tekrar kullanmaya başladım, neyse ki tekrar sivilcelenme olmadı.. Şu an için iyi gidiyoruz. Birden yoğun bir nemlendiriciye geçince cildimin buna tepki verdiğini düşünüyorum.

Peki sonuçlar nasıl? Bir kere cildimi resmen neme doyuruyor. Özellikle maske-peeling sonrası cildimi yumuşacık yapıyor, sabah uyandığımda cildim çok iyi görünüyor. Kokusuz olması da artı bir özellik benim için. Kış tam anlamıyla gelince (hava burda halen 20 derecelerde) işime daha çok yarayacağını düşünüyorum. Fakaaat ürünün ambalajı ile alakalı ciddi sorunlarım var :D Şöyle ki ürün akışkan değil yani şişeyi ters çevirip sallayınca dökülmüyor, şişeyi sıkmak gerekiyor ama şişe yumuşak falan değil, sert. Bu yüzden sıkınca miktarı ayarlamak çok zor oluyor, bazen haddinden fazla çıkıyor.

75 ml ve 125 ml olmak üzere 2 ayrı boyda satılıyor. Ben 75 ml olanı aldım, şimdiden yarısına yakınını bitirdim bile. Eğer daha güzel bir nemlendirici bulamazsam bitince tekrar alabilirim. Kullandığınız ve işte budur dediğiniz, karma ciltlere uygun nemlendirici önerilerinizi de bekliyorum ;)

6 yorum:

 1. ankarada nerden aldın.
  bir de kaça :) kışın ben de değiştiriyorum nemlendirici mi

  YanıtlaSil
 2. sadece İstanbul'da satılıyor ama, 39 Lira canım :*

  YanıtlaSil
 3. ben kiehl's markasına ulaşamayacak biriyim, ben geçen kış niveanın pure&natural serisinin karma ciltler için olanını kullandım şimdi di de kullanmaya devam ediyorum çok memnun kaldım %95 doğal içerikli, neredeyse kokusuz ve cildimi neme doyuruyor. Losyon ve krem kıvamının ortasında.. ben tavsiye ederim umarım bir tester bulup deneyebilirsin..fiyatı 20 lira civarı..

  YanıtlaSil
 4. eremmeltem, Nivea Pure and Natural aslında ilk çıktığından beri aklımda, fakat sıra bir türlü ona gelemedi :) Eğer başka alternatif bulamazsam onu deneyebilirim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. konuyla alakalı değil ama;
  sizi e-mail yoluya takip etmeye başladım;böyle de paylaşım için çok kolay oldu
  kozmetik bloglarında daha sık görüşürüz artık gözde ve onur :):)

  YanıtlaSil